eur:
402.37
usd:
371.5
bux:
91415.63
2025. március 29. szombat Auguszta
Koronavírussal fertőzött beteget nyugtat meg egy ápolónő a koppenhágai Herlev kórház intenzív osztályán 2020. májusában. A beteg légzési elégtelenség miatt korábban eszméletét vesztette.
Nyitókép: MTI/EPA/Olafur Steinar Gestsson

WHO: kemény fél év vár ránk, most Európán és az Egyesült Államokon a legnagyobb a nyomás

Az általános maszkviseléssel elkerülhetőek a koronavírus-járvány miatti újabb lezárások Európában – vélekedett az Egészségügyi Világszervezet (WHO) európai irodáját vezető Hans Kluge.

Koppenhágai sajtótájékoztatóján Kluge hangsúlyozta: a vesztegzárnak és a kijárási tilalomnak az utolsó mentsvárnak kellene lennie. A WHO regionális vezetője szerint a maszkviselés nem csodaszer, és más intézkedésekkel együtt hoz csak eredményt. Ugyanakkor úgy véli, ha az emberek 95 százaléka maszkot hordana, nem lenne szükség lezárásokra.

A tisztségviselő megjegyezte, hogy az általános iskoláknak nyitva kellene maradniuk, mert bezárásuk nem hatékony lépés, a gyerekek és tizenévesek ugyanis a szervezet szerint nem növelik a vírus terjedésének sebességét.

Kluge aláhúzta:

"már látszik a fény az alagút végén", de "kemény hat hónapnak nézünk elébe".

Hozzáfűzte: a vakcinával sem szűnik meg egy csapásra minden gond, mert az elején korlátozott számban áll majd rendelkezésre.

A WHO regionális vezetője emlékeztetett arra, hogy Európa az Egyesült Államokkal együtt újra a járvány középpontjában van. Néhány ország egészségügyi rendszere már most túlterhelt, és csak a múlt héten több mint 29 ezer halálos áldozata volt a koronavírusnak a kontinensen.

Kluge hangsúlyozta: a későbbiekben fokozatosan és biztonságosan kell feloldani a szigorításokat, mert a túl gyors enyhítésnek negatív hatásai lehetnek a fertőzésszámra.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
A német kancellár tettre kész, de nem  mindenben

A német kancellár tettre kész, de nem mindenben

Az Egyesült Államok után kezdettől fogva Németország volt az az ország, amely legtöbb fegyverrel, illetve pénzügyi segítséggel támogatta Ukrajnát. A német támogatás fő koordinátora Olaf Scholz kancellár volt, aki immár csak ügyvezetőként képviselte országát a "tettrekészek" párizs csúcstalálkozóján.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.31. hétfő, 18:00
Demkó Attila
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője
Alig kap figyelmet ez a globális probléma, pedig Magyarországon is 1,5-2 millió ember egészségét veszélyeztetheti

Alig kap figyelmet ez a globális probléma, pedig Magyarországon is 1,5-2 millió ember egészségét veszélyeztetheti

Bár a zajszennyezés a levegő- vagy vízszennyezéshez képest kevesebb figyelmet kap, azonban világszerte egyre nagyobb problémát jelent. Hosszú távon komoly egészségügyi problémákat okozhat a stressztől, alvászavartól kezdve a szív- és érrendszeri betegségekig. A zajszennyezés fő forrásának a közúti közlekedés számít. Az EU-ban a lakosság több mint 20%-a él olyan területeken, ahol a közlekedési zajszint már káros az egészségre, míg Magyarországon mintegy 1,5 millió ember van kitéve a közúti zajterhelésnek. A zajszennyezés egyéb formáit is beszámítva viszont itthon akár 2 millió ember is érintett lehet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×