eur:
411.02
usd:
394.99
bux:
79323.64
2024. november 22. péntek Cecília
Védőmaszkos nő sminkeli magát a londoni metrón munkába menet 2020. augusztus 4-én. Míg a kormány arra ösztönzi a briteket, hogy használják a tömegközlekedést és térjenek vissza munkahelyükre, egy friss felmérés szerint a koronavírus-járvány miatt a dolgozók 45 százaléka továbbra is otthonról dolgozik.
Nyitókép: MTI/EPA/Andy Rain

Javult a helyzet Nagy-Britanniában

A legfrissebb adatok szerint jelentősen csökkent a koronavírussal újonnan megfertőződöttek száma Nagy-Britanniában. A járvány halálos áldozatainak száma ugyanakkor átlépte a 42 ezret.

A brit egészségügyi minisztérium hétfő este közzétett összesítése szerint az elmúlt 24 órában 4044 koronavírusszűrés eredménye lett pozitív.

Az utóbbi időszakban többször is meghaladta a hatezret a naponta újonnan kiszűrt nagy-britanniai koronavírus-fertőzések száma. Múlt csütörtökön például 6634 új fertőzöttet azonosítottak szűrővizsgálatokkal.

A hétfői adatok alapján a napi új esetszám heti mozgó átlaga 5770.

Korábban is előfordult, hogy a szórványosabb hétvégi adatszolgáltatás nyomán a hét eleji számok az új fertőződések csökkenését mutatták, és elképzelhető, hogy az időközben beérkező adatok a hét közepén emelik majd a számokat, de eddig e tényező figyelembevételével sem mértek több mint kétezres napi csökkenést a közvetlenül megelőző időszakhoz képest a második nagy-britanniai járványhullám kezdete óta.

Az egészségügyi tárca hétfő esti ismertetése szerint az elmúlt egy napban 13-an haltak meg a koronavírus-fertőzés okozta Covid-19 betegségben.

Áprilisban, a nagy-britanniai koronavírus-járvány tavaszi tetőzésének időszakában előfordult, hogy 1200-nál több napi halálesetről számoltak be a brit egészségügyi hatóságok.

Az egészségügyi minisztérium hétfő esti adatsora szerint eddig 42 001 koronavírus-beteg halt meg Nagy-Britanniában.

Hétfőn átlépte a 20 milliót a brit egészségügy által eddig elvégzett koronavírustesztek száma; ezek közül 439 013-nak az eredménye lett pozitív.

Nagy-Britanniában hétfő estétől jogszabály kötelezi kéthetes elkülönítésre azokat, akiknél szűrővizsgálattal kimutatják a koronavírus-fertőzést.

Ez egy kormányrendelet alapján eddig is kötelező volt, ám a brit parlament a kormány kezdeményezésére törvényt is alkotott erről. A jogszabály megsértőire alapesetben ezer font (400 ezer forint) pénzbírság róható ki, de ismételt és minősített kihágás esetén a büntetés felső határa tízezer font (4 millió forint).

Az elmúlt napok új korlátozó intézkedései közé tartozik az is, hogy Angliában és Skóciában 22 órakor minden vendéglátóhelynek be kell zárnia, bár a házhozszállításra rendelt ételek továbbra is kiszállíthatók.

Wales több térségében a pubok 22 óra után nem szolgálhatnak fel alkoholt és 22:20 órakor be kell zárniuk.

Manchester polgármestere, Andy Burnham ugyanakkor hétfőn a 22 órai zárást előíró angliai rendelkezés sürgős felülvizsgálatára szólította fel kormányt, mondván: az intézkedés több kárt okoz, mint amennyi haszonnal jár a járvány elleni küzdelemben.

Burnham a BBC rádiónak nyilatkozva kijelentette: a rendőrség tapasztalata az, hogy a pubokból kiömlő tömeg gyakran az utcákon, illetve magánlakásokban folytatja a mulatozást, és ehhez áruházakból szerzi be az alkoholt.

Az észak-angliai nagyváros polgármestere szerint ennek megelőzésére meg kellene tiltani az áruházaknak, hogy 21 óra után szeszesitalt értékesítsenek.

Címlapról ajánljuk
Téli gumi nélkül most senki ne induljon útnak Budapesten!
Berontott a hó

Téli gumi nélkül most senki ne induljon útnak Budapesten!

Ahogy a meteorológia előre jelezte, éjjel leesett az első hó Budapesten. A takarítási munkálatokkal kapcsolatban az InfoRádió Varga Csabát, a BKM FKF Köztisztasági Divízió főigazgatóját kérdezte.

Orbán Viktor: mi nem a háborút akarjuk megnyerni, hanem a békét

A miniszterelnök pénteki terjedelmes interjújában tett bejelentést a csütörtökön ismertté vált megállapodás hátteréről a munkaadók és a munkavállalók között. Arról is beszélt, hogy a háború két legveszélyesebb hónapja következik. Közölte, meg fogja hívni Magyarországra a Nemzetközi Büntetőbíróság által üldözött Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnököt.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Komoly pénzügyi nehézségei vannak az önkormányzatoknak: hogy tud segíteni a bankszektor?

Komoly pénzügyi nehézségei vannak az önkormányzatoknak: hogy tud segíteni a bankszektor?

Az önkormányzati piac 2014 óta, a konszolidáció befejezését követően folyamatos bővülést mutat, és ezzel párhuzamosan az OTP Bank piaci részesedése is növekszik, az elmúlt öt évben meghaladta a piac bővülésének ütemét. A konszolidáció óta eltelt időszakban az önkormányzatok hitelállománya ötszörösére, betétállománya pedig háromszorosára nőtt. 2016 végétől, a feladatok átszervezését követően,  megtakarításaik jelentős mértékben emelkedtek, követve az adóbevételek éven belüli ciklikusságát. Az energiaválság és az infláció azonban jelentősen megnövelte a működési költségeket - ezzel egyidejűleg a központi kormányzat egyes adóbevételeket, például az iparűzési adót csökkentette. Ennek következtében számos önkormányzat, különösen a kisebb településeken, likviditási problémákkal küzd, ami azt is jelenti, hogy megnövekedett az igény a likvid hitelezés iránt. Az OTP Bank októberben megjelent, egyszerűsített önkormányzati folyószámla-hitele ebben segít: a Portfolio a termék részleteiről és az önkormányzatok gazdálkodásának kihívásairól kérdezte Aladics Sándort, a pénzintézet Kereskedelmi Banki Divízójának igazgatóját.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×