eur:
411.68
usd:
395.29
bux:
79551.8
2024. november 23. szombat Kelemen, Klementina
Lélegeztetőgépre kapcsolt orvosi gyakorlóbábu a berlini Vivantes Humboldt klinikán 2020. március 26-án. A koronavírus-járvány miatt jelentősen megnőtt az igény a lélegeztetőgépek iránt.
Nyitókép: MTI/EPA/Clemens Bilan

Koronavírus - Sokkolóak a németországi halálozási adatok

Németországban február vége és április közepe között meghalt minden ötödik fertőzött, aki kórházi kezelésre szorult, míg a lélegeztetőgépekre kapcsoltak körében csak minden második páciens élte túl a betegséget.

A WIdO az egyik legnagyobb német egészségügyi biztosító, az AOK intézete, amely közösen készítette a tanulmányt a Berlini Műszaki Egyetemmel és az intenzív és baleseti ellátási terület szakmai szervezetével (Divi).

Tízezer, február 26-a és április 19-e között kórházakban kezelt beteg esetét vizsgálták, közöttük 1700 lélegeztető gépre szorulóét. A 8300 - gépre nem került - paciens körében 16 százalékos volt a halálozási hányad, míg a - nyilvánvalóan rosszabb állapotuk miatt lélegeztetésre szorulóknál - 53 százalékos.

A két adatból következik, hogy a tízezer beteg közül bő húsz százalék nem élte túl kezelését.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Demkó Attila: az orosz–ukrán háború legvéresebb szakasza következik

Demkó Attila: az orosz–ukrán háború legvéresebb szakasza következik

A lehetséges tárgyalások előtt várható a háború legrosszabb szakasza – mondta az InfoRádióban a biztonságpolitikai szakértő, miután Ukrajna nyugati rakétákat lőtt ki Oroszországra, az pedig minden korábbinál keményebb válaszlépésekkel fenyegetőzik, sőt egyet már végre is hajtott Dnyipro városával szemben.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
Váratlan fordulat az építőiparban: a külföldi munkaerő már nem jön Magyarországra

Váratlan fordulat az építőiparban: a külföldi munkaerő már nem jön Magyarországra

Jelentős kihívásokkal néz szembe az utóbbi években a hazai építőipar, így talán soha nem volt még akkora jelentősége a technológiai újításoknak, mint manapság. Hol tartunk most az építőipari ciklusban? Elértük már a mélypontot vagy továbbra is lefelé tartunk? Mire számíthatunk a következő években az iparág és a technológiai újítások terén? Többek között ezekről kérdeztük Ézsiás Miklóst, a zsaluzatokkal, állványzatokkal és mérnöki szolgáltatásokkal foglalkozó PERI Magyarország ügyvezető igazgatóját.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×