eur:
411.68
usd:
395.29
bux:
79551.8
2024. november 23. szombat Kelemen, Klementina
Donald Trump amerikai elnök (k) sajtótájékoztatót tart a koronavírus hatásainak enyhítésére szolgáló gazdaságélénkítő intézkedésekről a törvényhozás washingtoni épületében, a Capitoliumban 2020. március 11-én. A háttérben Mike Pence alelnök.
Nyitókép: MTI/EPA/Jim Lo Scalzo

Donald Trump: "már látjuk a fényt az alagút végén"

Az amerikai elnök szerint New Yorkban a halálozás csökkenő tendenciája "jó jel lehet".

Az elnök azzal kezdte a sajtókonferenciát, hogy jobbulást kívánt Boris Johnson brit kormányfőnek, akit vasárnap szállítottak kórházba az új típusú koronavírus fertőzésével. Azt mondta, hogy Johnsonnal ugyan nem beszélt, de az Egyesült Királyság washingtoni nagykövetével igen. Az elnök barátjának nevezte a brit politikust, és hangsúlyozta, bízik abban, hogy hamarosan felépül.

Az amerikai helyzetre visszatérve Trump kifejtette: a fertőzés epicentrumaiban lassan "kiegyenlítődik a helyzet". Adatokat sorolt a kormányzat eddigi intézkedéseiről. Azt mondta, hogy 1 millió 600 ezernél is több vírustesztet végeztek el, 29 millió adag hidroxi-klorokint vásároltak a szövetségi tartalékok feltöltésére, és a szövetségi kormányzat már több tagállamba szállított N95-ös, azaz orvosi alkalmazásra szánt különleges védőmaszkot. New York államba például hétfőn 600 ezer új maszkot küldenek.

A malária és egyes, súlyos autoimmun betegségek kezelésére használt hidroxi-klorokinról szólva kijelentette: nem akarja népszerűsíteni a szert. Úgy fogalmazott:

"lehet, hogy működik, lehet, hogy nem a koronavírus ellen".

Hangsúlyozta, hogy minden gyógyszert, gyógymódot ki kell próbálni, és az egészségügyi szakemberekkel folytatott konzultációira hivatkozva felhívta a figyelmet az eritromicin nevű gyógyszer koronavírus elleni esetleges hatásának megvizsgálására is. Úgy fogalmazott: emberek halnak meg, nem szabad várni, mindent meg kell kísérelni az életek megmentése érdekében.

"A vakcina kifejlesztésétől még nagyon messze vagyunk, s nem engedhetjük meg magunknak azt a luxust, hogy éveket töltsünk a gyógyszerek tesztelésével"

- mondta.

Mike Pence alelnök bejelentette, hogy a jövő héten a michigani Detroit egyik kórházában kísérleti jelleggel 3000 betegen megkezdik a hidroxi-klorokinos kezelést.

John Polowczyk ellentengernagy, a logisztikai munkacsoport vezetője közölte: a kormányzat kész több millió adag hidroxi-klorokint küldeni a járvány által leginkább sújtott vidékekre. Trump még a sajtókonferencia előtt telefonon felhívta Narendra Modi indiai miniszterelnököt, arra kérve őt, hogy engedélyezze a Washington által már megrendelt hidroxi-klorokin adagok exportját. India ugyanis intézkedéseket hozott a szer exportjának korlátozására.

A sajtókonferencián Deborah Birx, a kormányzati munkacsoport egyik orvos tagja ismételten arra hívta fel a figyelmet, hogy

az elkövetkező két hétben még várhatóan jelentős mértékben emelkedik a koronavírus-fertőzésben elhunytak aránya.

Anthony Fauci, a munkacsoport másik tagja, aki az allergológiai és fertőző betegségekkel foglalkozó országos intézet vezetője, a megbetegedések számának mérséklése érdekében emlékeztetett a társadalmi távolságtartás fontosságára. Azt mondta, pillanatnyilag ez az egyetlen módszer a fertőzés elkerülésére.

Az Egyesült Államokban vasárnap estig - a Johns Hopkins egyetem és kórház adatai szerint - több mint 331 ezer fertőzöttet diagnosztizáltak, a vírus okozta betegségben meghaltak száma pedig 9400 volt.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Takács Ernő: 2025 hozhatja fellendülést az ingatlanfejlesztési piacon

Takács Ernő: 2025 hozhatja fellendülést az ingatlanfejlesztési piacon

Az ipari ingatlanoké most a slágerpiac, az iroda-, a vásárlóközpont-, szállodafejlesztés közül a legtrendibb – mondta Takács Ernő, az Ingatlanfejlesztői Kerekasztal Egyesület elnöke az InfoRádió Aréna című műsorában. Természetesen elemezte más szegmensek helyzetét is, így a lakás- és szállodapiaci helyzetet és az irodabérléssel kapcsolatos újdonságokat is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
Váratlan fordulat az építőiparban: a külföldi munkaerő már nem jön Magyarországra

Váratlan fordulat az építőiparban: a külföldi munkaerő már nem jön Magyarországra

Jelentős kihívásokkal néz szembe az utóbbi években a hazai építőipar, így talán soha nem volt még akkora jelentősége a technológiai újításoknak, mint manapság. Hol tartunk most az építőipari ciklusban? Elértük már a mélypontot vagy továbbra is lefelé tartunk? Mire számíthatunk a következő években az iparág és a technológiai újítások terén? Többek között ezekről kérdeztük Ézsiás Miklóst, a zsaluzatokkal, állványzatokkal és mérnöki szolgáltatásokkal foglalkozó PERI Magyarország ügyvezető igazgatóját.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×