A legfrissebb adatok szerint 743 halottal 6820-ra emelkedett a betegség eddigi áldozatainak a száma – közölte kedd esti tájékoztatóján az olasz polgári védelmi hatóság. A diagnosztizált fertőzöttek száma tovább csökkent, de így is 3612 új beteget regisztráltak.
A halottak száma hétfőn 602 volt, vasárnap 650, szombaton 793. Az újonnan diagnosztizált betegek száma viszont enyhén, de fokozatosan csökken: szombaton 4821-en, vasárnap 3957-en, hétfőn 3780-an voltak.
Az összes megfertőződött ember száma 69 176-ra emelkedett, derült ki a worldometers.info összesítéséből is.
Az olasz kormány a két hete bevezetett óvintézkedések meghosszabbításának bejelentésére készül.
Sajtóértesülések szerint olyan rendelkezéseket terveznek, amelyek akár július végéig érvényben maradhatnak.
Ezt Giuseppe Conte olasz miniszterenök sajtótájékoztatóján álhíreknek nevezte hangsúlyozva, hogy a lakosság egészségvédelmi óvintézkedéseiről nem a társadalom, nem a tartományok, hanem a kormány dönt. A kormányülésen elfogadott újabb rendeletcsomagban viszont az olasz hírügynökségek szerint az szerepel, hogy a jelenleg is érvényes óvintézkedéseket egymás követő, legfeljebb 30 napos időszakokra többször is meghosszabbíthatják, egészen július 31-ig.
A kormánynak legközelebb április 3-ig kell bejelentenie, meddig hosszabbítja meg a március 11-én bevezetett országos óvintézkedéseket, többek között az oktatási intézmények, valamint a kereskedelmi, vendéglátási és termelési tevékenység leállításának folytatását vagy feloldását és a szigorú mozgáskorlátozást.
400 ezer fölött a megbetegedések száma
Közben az is kiderült, világszerte több mint 400 ezer embernél mutatták ki a koronavírus-fertőzést, 17 ezernél is többen veszítették életüket a betegségben, a gyógyultak száma pedig 103 ezer.
A legtöbben, 81 171-en a gócpontnak számító Kínában betegedtek meg, de míg az ázsiai országban már jelentősen lelassult a járvány terjedése, addig Olaszországban, Spanyolországban és az Egyesült Államokban naponta több ezren fertőződnek meg.