eur:
392.6
usd:
362.16
bux:
72132.83
2024. július 7. vasárnap Apollónia
Nyitókép: Magyar Kurír

Ilyen magas pozícióban nő még nem volt a Vatikánban

Ferenc pápa a szentszéki államtitkárság egyik vezető jogi pozíciójába helyezte Francesca Di Giovannit, aki 1993 óta a Vatikán alkalmazottja.

Kulcspozícióba helyezett egy nőt Ferenc pápa - írja a Magyar Katolikus Egyház hírügynökségi portálja, a Magyar Kurír a Vatikáni Rádióra hivatkozva. A jogász Francesca Di Giovanni a szentszéki államtitkárság multilaterális részlegének vezetője lett, 27 éves vatikáni jogászi múltja van, munkája során kiemelten foglalkozott a migránsok és menekültek, a nemzetközi humanitárius jog, a kommunikáció, a nemzetközi magánjog, a nők helyzete, a szellemi alkotások joga és a turizmus kérdéseivel.

A vatikáni médiában azonnal több interjú is megjelent a jogásznővel, akit

teljesen meglepett a kinevezés.

Mint mondta, évek óta szükségesnek látták a multilaterális szektorban egy titkárhelyettes megbízását.

Mit is takar a multilaterális szektor? Egyszerűen fogalmazva a kormányközi szervezetekkel való nemzetközi kapcsolatokat, amely magában foglalja a sokoldalú egyezmények hálózatát; ezek a megállapodások az egyes államok politikai akaratát szentesítik a nemzetközi közjót érintő különböző témákban (fejlődés, környezet, áldozatvédelem, nők helyzete).

Francesca Di Giovanni

az első nő, aki ilyen szintű vezető pozíciót kap a szentszéki államtitkárságon.

Ferenc pápa január 1-jén, a béke világnapján egyébként prédikált is erről: "A nő a béke ajándékozója és közvetítője, teljesen be kell vonni a döntési folyamatokba. Amikor ugyanis a nők átadhatják ajándékaikat, a világ egységesebb és békésebb lesz."

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.08. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia
a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
Meglepő felmérés készült az elektromos autókról: az amerikaiak fele visszacserélné őket robbanómotorosra

Meglepő felmérés készült az elektromos autókról: az amerikaiak fele visszacserélné őket robbanómotorosra

Megjelent a McKinsey legfrissebb autóipari trendekre vonatkozó globális fogyasztói felmérése, amelyben több izgalmas megállapítás is található. Természetesen az anyag gerincét az elektromos autózás teszi ki, erre vonatkozik a legtöbb kérdés, és az látszik, hogy a fogyasztók egyre nagyobb hajlandóságot mutatnak az elektromos autók vásárlására, de többek között a töltéssel és a költségekkel kapcsolatos vélt vagy valós aggályok továbbra is komoly korlátot jelentenek. A felmérés ezen felül megállapítja azt is, hogy globálisan az EV-tulajok 29 százaléka akar visszaváltani belső égésű motoros autóra, míg az USA-ban ez az arány közelíti az 50 százalékot.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×