eur:
409.29
usd:
374.36
bux:
74343.85
2024. november 5. kedd Imre
Washington, 2018. július 10.Michael Flynn nyugalmazott tábornok, Donald Trump amerikai elnök volt nemzetbiztonsági tanácsadója a washingtoni szövetségi bíróságra érkezik 2018. július 10-én. Flynnt azzal vádolják, hogy a török kormány lobbistája volt és nem tájékoztatta Trumpot a Szergej Kiszljak orosz nagykövettel folytatott megbeszéléseiről. (MTI/EPA/Jim Lo Scalzo)
Nyitókép: MTI/EPA/Jim Lo Scalzo

Meggondolta magát Trump volt tanácsadója

Michael Flynn, Donald Trump amerikai elnök első nemzetbiztonsági tanácsadója helyi idő szerint kedden este benyújtotta a bírósághoz azt a dokumentumot, amelyben visszavonja korábbi, bűnösségét beismerő vallomását.

A háromcsillagos nyugalmazott tábornokot a 2016-os amerikai elnökválasztáson történt orosz beavatkozások ügyében hallgatta meg a Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI). A nyomozás során a volt nemzetbiztonsági tanácsadó nem mondott igazat orosz tisztségviselőkhöz fűződő kapcsolatairól és találkozóiról Szergej Kiszljakkal, Oroszország volt washingtoni nagykövetével. Flynn később be is ismerte, hogy hazudott erről. A kedden benyújtott dokumentumban ezt a vallomását vonta vissza, arra hivatkozva, hogy a kormányzat tisztségviselői - az FBI nyomozói - "rosszhiszeműen jártak el" vele szemben.

A szövetségi ügyészek először olyan büntetést javasoltak, amellyel elkerülhette volna a börtönt, mivel együttműködött a nyomozó hatóságokkal. Michael Flynn azonban ügyvédeket cserélt, akik a kormányzat rosszhiszeműségét vetették fel, azt állítva, hogy a nyomozás során visszatartottak bizonyítékokat, "tőrbe csalták" védencüket, majd megszegték a korábban kötött vádalkut is. Ezt követően az ügyészek változtattak álláspontjukon, és a múlt héten hat hónapig tartó börtönbüntetést kértek a volt nemzetbiztonsági tanácsadóra.

Címlapról ajánljuk
Elemző: a forint árfolyamát is érzékenyen érinti az amerikai elnökválasztás eredménye

Elemző: a forint árfolyamát is érzékenyen érinti az amerikai elnökválasztás eredménye

Az elnökválasztás után – a pénzpiaci elemzői vélemények szerint – a mostaninál magasabb inflációs környezet jöhet az Egyesült Államokban, ami lecsapódhat a devizapiacokon is. Főleg, ha az amerikai elnökválasztás után elindul egy erőteljes kereskedelmi háború a világban – mondta az InfoRádióban Nagy Viktor, a Portfolio vezető elemzője.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.06. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Amerika Kutatóintézetének tudományos munkatársa
Amerikai elnökválasztás 2024: ma eldől Trump és Harris küzdelme, de egyre több a probléma

Amerikai elnökválasztás 2024: ma eldől Trump és Harris küzdelme, de egyre több a probléma

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A küzdelem rendkívül szorosnak ígérkezik: a billegő államokban és az országos pollokban is fej-fej mellett vannak a jelöltek. Az első, Dixville Notchból érkező eredmény döntetlen is lett. Ideális esetben holnap reggelre lehet már látni, ki lesz a következő elnök, de nem teljesen kizárható, hogy ismét kell néhány napot várnunk. Közben a választás folyamatát vihar, áradás, technikai problémák és bombafenyegetések hátráltatják. A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×