eur:
402.37
usd:
371.26
bux:
0
2025. március 31. hétfő Árpád
Nyitókép: pixabay

Drón trollkodott a frankfurti reptéren

Némi felfordulást okozott az európai szinten is forgalmas légi kikötőben.

Drónberepülés miatt fél órára megbénult a frankfurti repülőtér, helikopterekkel is sikertelenül próbálták elkapni a repülő tárgyat - írja a Magyar Nemzet a reptéri szóvivőre hivatkozó Reuters nyomán.

A pilóták által jelentett drónészlelések tavaly csaknem megduplázódtak Németországban 2017-hez képest.

Emlékezetes: a karácsonyi csúcsforgalomban London Gatwick repülőterét kellett drónok miatt 33 órán át zárva tartani.

Az ismétlődő támadások rávilágítanak, hogy a közeljövőben elkerülhetetlen lesz ezeknek az eszközöknek a hatósági ellenőrzése, irányítása, a szabályszegők ártalmatlanná tétele. Szepessy Kornél, a HungaroControl vezérigazgatója a Magyar Nemzetnek korábban arról beszélt, a hazai légi irányítás számára világos, hogy a meglévő eszközeivel képtelen irányítani a megszámlálhatatlan drónt.

A jelenlegi szabályok szerint ha egy repülőgép fel kíván szállni Magyarország területén, annak ezt be kell jelentenie a légi irányításnál, amely engedélyt ad, és nyomon követi a haladását.

Csakhogy egy néhány dekás szerkezet, amely alig emelkedik a házak teteje fölé, láthatatlan a szolgálatok számára, és nincs is értelme irányítani.

A drónok közben egyre gyakrabban röpködnek a személyszállító gépek közelében; volt olyan, amely fölülről fotózott landolást, illetve beröpült repülőgép útjába.

2018 végéig 128 vészhelyzetet jegyeztek fel csak az Egyesült Királyságban.

Szepessy Kornél szerint a drónok száma hat-hét éven belül tízmillióra emelkedhet világszerte, hazánkban pedig 2020-ra a drónos repülések száma elérheti a napi harmincezret.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Kiszámolták, mennyibe kerül Ukrajna EU-csatlakozása: fejenként kétmillió forint

Kiszámolták, mennyibe kerül Ukrajna EU-csatlakozása: fejenként kétmillió forint

A Magyar Külügyi Intézet és a Mathias Corvinus Collegium közös konferenciáján elhangzott, hogy az ukrán uniós csatlakozás teljes költsége öt év alatt majdnem két és fél ezer milliárd euróba kerülne, ami az Európai Unió 2025-ös költségvetésének több mint 12,5-szerese. A részletekről Siklósi Péter, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója számolt be az InfoRádióban.

Salát Gergely: kifulladt az eddigi kínai növekedési modell, váltásra van szükség

Belső gazdasági problémákkal küzd Kína, paradigmaváltásra van szükség, ami a híresen nagy megtakarításokkal rendelkező lakosságot is komolyan érinti – erről beszélt a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa az InfoRádióban. Salát Gergely elmondta: a kínai vállalatok a bizonytalanságok ellenére hosszú távra terveznek Magyarországon.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.31. hétfő, 18:00
Demkó Attila
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×