eur:
402.37
usd:
371.5
bux:
91415.63
2025. március 29. szombat Auguszta

Bajkonurba mehet a NASA vezetője

Márciusban egy orosz rakétaindítás alkalmából a kazahsztáni Bajkonurba látogathat a NASA igazgatója, miután januárban az amerikai szankciók miatt törölték a Roszkoszmosz vezetőjének egyesült államokbeli útját.

Az Interfax orosz hírügynökség úgy értesült, hogy Jim Bridenstine, az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) igazgatója és Dmitrij Rogozin, az orosz űrhivatal, a Roszkoszmosz vezérigazgatója március 24-én egy Szojuz űrhajó felbocsátását szemlélheti meg közösen a bajkonuri űrközpontban.

Rogozin a korábbi tervek szerint Bridenstine meghívására, februárban utazott volna az Egyesült Államokba, annak ellenére, hogy ott "feketelistán" szerepel a Krím félsziget orosz elcsatolása - akkor miniszterelnök-helyettesi minőségben - játszott szerepe miatt 2014-ben. Az orosz tisztségviselő beutazására vonatkozó tilalmat a vizit idejére felfüggesztették volna.

Bridenstine azonban január elején egy lapinterjúban közölte, hogy Rogozin vizitjének elhalasztása mellett döntött. Ezt azzal indokolta, hogy több szenátor rosszallását fejezte ki a Roszkoszmosz-vezér tervezett látogatása miatt. A Roszkoszmosz vezetője úgy vélekedett, hogy látogatásának törlése "a második amerikai polgárháború", a kongresszus és Donald Trump elnök közötti küzdelem következménye.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Kolbenheyer Zsuzsanna a női NOB-elnökről: az egyenjogúsítás megkezdődött

Kolbenheyer Zsuzsanna a női NOB-elnökről: az egyenjogúsítás megkezdődött

Sokat javult a férfiak és nők aránya a nemzetközi sportvezetésben; a múlt héten elsőként választottak női elnököt a Nemzetközi Olimpiai Bizottság élére a zimbabwei Kirsty Coventry személyében, de még mindig vannak sportágak, amelyek esetében nagyon erős a férfidominancia. Az InfoRádió Kolbenheyer Zsuzsannát, a Magyar Jégkorong Szövetség elnökét, a Magyar Olimpiai Bizottság és a Nemzetközi Jégkorong Szövetség elnökségi tagját kérdezte.

Demkó Attila az ukrajnai békefenntartásról: jelképes törekvés, Európa önmagában kevés hozzá

Az Egyesült Államok segítsége nélkül nagyon mérsékeltek az európaiak lehetőségei, így a hajlandók koalíciója korlátozott számban legfeljebb elrettentő céllal küldhet katonákat Ukrajnába – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet Stratégiai Jövők Programjának vezetője. A biztonságpolitikai szakértő arról is beszélt, mely szankciók szigorításával lehetne még inkább megnehezíteni Oroszország helyzetét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.31. hétfő, 18:00
Demkó Attila
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×