eur:
410.8
usd:
391.6
bux:
79521.35
2024. november 22. péntek Cecília
Brüsszel, 2018. február 23.Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnöke az Európai Unió nem hivatalos brüsszeli csúcsértekezlete után tartott sajtótájékoztatón 2018. február 23-án. (MTI/EPA/Stephanie Lecocq)
Nyitókép: STEPHANIE LECOCQ

Előkerült a jogállamiság-kártya más EU-tagállamok esetében is

Nemcsak Magyarország, hanem Lengyelország, Románia és Bulgária is terítékre került a hét elején Brüsszelben. Az Európai Parlament és Bizottság mindegyik kelet-európai állammal szemben megfogalmazott jogállami kritikákat.

Magyarország esetében a Sargentini-jelentés legalább 12 olyan pontot fogalmazott meg, amely alapján arra jutott, hogy Magyarországot a jogállamiságot rendszerszintű problémák fenyegetik, ezért Gyévai Zoltán, a Bruxinfo főszerkesztője szerint érdemes lesz látni, hogy egy meghallgatás ezekben az ügyekben hogyan fog zajlani. "Jelenleg azonban még csak a megalapozásnál, a bemelegítésnél tartunk, nem igazán van mit értékelni" - mondta Gyévai az InfoRádiónak.

Úgy látja, a lengyelekkel kapcsolatos eljárásokat sem fogják tudni lefolytatni a tavaszi EP-választásokig, ráadásul hamarosan kezdődik a román EU-elnökség időszaka, ami Gyévai Zoltán szerint a napirendre tűzést tekintve lassulást hoz majd, mindenki a választásra koncentrál majd,

az ügyek pedig a "politikai kampány részeként fognak folytatódni".

A jogállamiság ügyében Románia és Bulgária is napirendre került az EP-ben.

"Az Európai Parlament kedden szavazott arról a határozatról, amely kritikákat fogalmaz meg Romániával szemben, a korrupció szintjével nincsenek megelégedve, illetve az igazságszolgáltatás függetlenségével kapcsolatban merülnek fel problémák" - mondta Gyévai Zoltán, hozzátéve,

a civil szervezetek működésével és finanszírozásával kapcsolatos új törvényt is érte bírálat.

Romániát azért is elővették, mert korábban elindított sikeres reformfolyamatokat visszafordított, de nincs esély arra, hogy döntés szülessen az országgal szembeni eljárás lezárásáról a Juncker-bizottság mandátumának végéig. Ugyanerre Bulgáriának még - a Bruxinfo főszerkesztője szerint - van esélye.

A témáról bővebben is szó lesz az InfoRádió Brüsszeli hét című műsorában szerda este 8 órától.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a 3 éves béremelkedési program filozófiai hátterével is előállt

Orbán Viktor a 3 éves béremelkedési program filozófiai hátterével is előállt

A miniszterelnök pénteki terjedelmes interjújában tett bejelentést a csütörtökön ismertté vált megállapodás hátteréről a munkaadók és a munkavállalók között. Arról is beszélt, hogy a háború két legveszélyesebb hónapja következik. Közölte, meg fogja hívni Magyarországra a Nemzetközi Büntetőbíróság által üldözött Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnököt.

Szép a havazás, csak közlekedni ne kelljen - fotók

A havas táj látványát, a téli hangulatot sokan szeretjük, közlekedni benne annál kevésbé tartozik a kedvenceink közé. Ám ez a két dolog együtt jár, mint azt a szép, de némiképpen ijesztő fotóinkon is látszik.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Kifakadt Kína leggazdagabb embere, nyíltan kritizálta a kormányt is

Kifakadt Kína leggazdagabb embere, nyíltan kritizálta a kormányt is

A kínai gazdaság egyik legbefolyásosabb szereplője és egyben Kína leggazdagabb embere, Zhong Shanshan, a Nongfu Springs italgyártó cég alapítója kemény kritikát fogalmazott meg az online vásárlási platformokkal, különösen a Pinduoduóval szemben. Zhong szerint ezek a platformok árháborút indítottak, amely számos vállalatot és iparágat károsított meg, miközben az ország gazdasági visszaeséssel küzd. A milliárdos üzletember a kínai kormányt is bírálta, amiért nem tett eleget a helyzet kezelésére - írta meg a CNN.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×