eur:
408.88
usd:
374.25
bux:
74343.85
2024. november 6. szerda Lénárd
Panmindzson, 2018. április 27.Kim Dzsong Un észak-koreai vezető (b) és Mun Dzse In dél-koreai elnök kezet fog a két Koreát elválasztó panmindzsoni demilitarizált övezetben, a demarkációs vonal déli oldalán levő Béke Házában tartandó megbeszélésük előtt 2018. április 27-én. Kim Dzsong Un személyében 65 éve először lép észak-koreai vezető dél-koreai területre. (MTI/EPA/Korea-közi csúcs sajtószolgálata/pool)
Nyitókép: -------------------

Csoma Mózes: a két Korea szimbolikus módon demonstrálta az összetartozást

Még idén megköthetik az Észak- és Dél-Korea közötti békeszerződést, amelyre közösen vállalt kötelezettséget a két ország vezetője nemrég tartott csúcstalálkozóján - mondta az InfoRádiónak a Nemzeti Közszolgálati Egyetem kutatója.

A csúcstalálkozó alapvetően a változásoknak megfelelően zajlott - mondta az InfoRádiónak Csoma Mózes, hozzátéve: nagyon pozitívnak tekinthető az, hogy

az elmúlt két évben tapasztalható feszültségnek vége szakadt.

Csoma Mózes szerint rendkívül sok szimbolikus momentum zajlott le a csúcstalálkozón, szimbolikusnak tekinthetjük mondjuk azt, hogy a két vezető, Kim Dzsong Un és Mun Dzse In mindenkitől távol a demilitarizált övezet egy külön részén találkozott, és több, mint egy órás négyszemközti beszélgetést folytatott.

"A két vezető egy közös sétát tett a délutáni szekcióban, és ennek részeként került sor erre a megbeszélésre.

Minden lehetséges módon próbálta a két országrész demonstrálni az összetartozást, a politikai rendszereken való felülemelkedést"

- mondta Csoma Sándor, hozzátéve, hogy a szimbolikát jelképezi az is, hogy hagyományos, tradicionális katonai ruházatot viselő díszőrséget követve vonult be a két vezető a Béke Házába.

"Ezzel is azt próbálták demonstrálni, hogy egyazon történelemnek, egyazon közös múltnak a képviselői"

- hangsúlyozta Csoma, majd elmondta, hogy a közösen megfogalmazott nyilatkozat értelmében az idei év végéig szeretnék a békeszerződést megvalósítani, de a békeszerződés nem csak a két koreai állam döntésétől függ, hiszen a koreai háborúnak részese volt az Egyesült Államok és Kína is. Ennek értelmében a békeszerződésnek egy tágabb, szélesebb keretű nemzetközi dokumentumnak kell lennie. legyen.

"Mindez találkozik az amerikai kormány érdekeivel, hisz

a Trump-adminisztrációnak is célja az, hogy valamivel bekerüljön a történelemkönyvekbe, valamilyen nagy tettnek a végrehajtását fel tudja mutatni"

- summázta Csoma Sándor.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.06. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Amerika Kutatóintézetének tudományos munkatársa
Amerikai elnökválasztás 2024: érkeznek az eredmények, az exit poll már befutott

Amerikai elnökválasztás 2024: érkeznek az eredmények, az exit poll már befutott

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A küzdelem rendkívül szorosnak ígérkezik, a felmérésekben fej-fej mellett álltak a jelöltek, hamarosan azonban tisztábban fogunk látni, hiszen elkezdődött az első eredmények áramlása. Egy óra múlva számos kulcsfontosságú államban zárulnak az urnák, Georgiából pedig hamar befuthatnak az első adatok. Ideális esetben holnap reggelre már sejthetjük, ki lesz a következő elnök, de nem teljesen kizárható, hogy ismét kell néhány napot várnunk. A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×