A Brüsszelben megrendezett, nagyköveti szintű tanácskozásnak az ukrán válság és az afganisztáni helyzet kérdése lesz a középpontjában. A résztvevők emellett a katonai tevékenységek átláthatóságát és kockázatcsökkentését is megvitatják majd.
Jens Stoltenberg, a katonai szervezet főtitkára közölte, hogy az Oroszországgal folytatott gyakorlati együttműködés továbbra is fel van függesztve, de nyitva szándékoznak tartani a csatornákat a politikai párbeszéd előtt.
Miközben a Nyugat és Oroszország továbbra is szemben állnak egymással Ukrajnát illetően, az ismételt találkozó szakértők szerint azt jelentheti, hogy a felek hajlandóságot mutatnak a viszony javítására.
A bizalomépítés jegyében 2002-ben létrehozott NATO-Oroszország Tanács kétéves szünet után áprilisban ülésezett először. A párbeszédet 2014 márciusát követően fagyasztották be, mert Oroszország elcsatolta Ukrajnától a Krím félszigetet.
A Nyugat azzal vádolja Moszkvát, hogy a Krím félszigetet a nemzetközi jog megsértésével csatolta el Ukrajnától, illetve hogy Oroszország szeparatista erőket támogat Kelet-Ukrajnában.