eur:
413.13
usd:
401.01
bux:
81818.27
2025. január 10. péntek Melánia

Ez a sors vár most a brit miniszterelnökre

Több mint nyolcvan konzervatív politikus, köztük a kormány összes tagja írt levelet David Cameron brit miniszterelnöknek, hogy az uniós tagságról tartott népszavazás kimenetelétől függetlenül maradjon miniszterelnök - jelentette csütörtök este a The Telegraph konzervatív brit honlap.

Az Open Europe konzervatív brit elemző központ meg is osztotta blogján a levelet, melyen 84 konzervatív képviselő aláírása szerepel. Robert Syms konzervatív politikus, a felhívás kezdeményezője az egyik közösségi oldalon tudatta: az aláírók kétharmada a kilépés mellett kampányolt. Boris Johnson korábbi londoni polgármester is aláírta a levelet, aki a kilépésért kampányoló tábor egyik vezéralakja volt.

Az Open Europe mindazonáltal úgy értékeli, hogy ez azt jelenti, hogy körülbelül hatvan, a kilépést támogató képviselő nem állt ki Cameron mellett, ami jelentheti azt, hogy meg fogják kérdőjelezni miniszterelnöki megbízatását. A központ hozzáteszi: nem tisztázott, hogy Cameron akar-e maradni, ha a többség a kilépésre szavazott.

A kormányfő a bennmaradás mellett kampányolt, mert úgy vélte, a februári uniós csúcson sikerült megfelelő engedményeket kiharcolnia országa számára a más tagállamokból származó munkavállalóknak járó juttatásokkal és az unió további integrációjával kapcsolatban.

Az urnazárást követően közzétett első felmérés a bennmaradást támogatók győzelmét jelezte előre.

Címlapról ajánljuk
Naggyá teszi-e Grönland Amerikát? - Demkó Attila véleménye

Naggyá teszi-e Grönland Amerikát? - Demkó Attila véleménye

Már első elnöksége idején is felvetette, és most ismét megerősítette Donald Trump megválasztott amerikai elnök, hogy megvenné az Egyesült Államok Dániától Grönlandot. Az InfoRádió Demkó Attila biztonságpolitikai szakértőt, az NKE John Lukács Intézet Stratégiai Jövő programjának vezetőjét kérdezte az amerikai tervekről.

Kaiser Ferenc: sem a béke, sem a tűzszünet nem lesz gyors Ukrajnában

A tűzszünet akkor ér valamit, ha mind a két fél betartja – mondta Kaiser Ferenc, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense az orosz–ukrán háború várható alakulásáról az InfoRádió Aréna című műsorában. A biztonságpolitikai szakértő kitért arra is, miért figyelik a felek Donald Trump beiktatását is, és hogy miért nincs esély a megegyezésre, amíg hiányzik a bizalom a háborús felek között.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.01.10. péntek, 18:00
Kőrösi Csaba
a Kék Bolygó Alapítvány stratégiai igazgatója
Újabb katonai támogatást kap Ukrajna, már Trump szerint sem lehet béke egyhamar – Háborús híreink pénteken

Újabb katonai támogatást kap Ukrajna, már Trump szerint sem lehet béke egyhamar – Háborús híreink pénteken

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök elmondta, az Ukrajnát támogató országok csütörtöki ramsteini találkozóján újabb 2 milliárd dollárnyi katonai támogatásról született megegyezés. Donald Trump megválasztott amerikai elnök visszakozni látszik korábbi ígéretéből, hogy 24 órán belül véget vet az ukrajnai háborúnak: most már hat hónapos időtávról beszél. Trump csütörtökön Mar-a-Lago-i rezidenciáján elmondta, Vlagyimir Putyin találkozni szeretne vele, és már folyamatban van a találkozó előkészítése.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×