eur:
408.11
usd:
374.98
bux:
0
2024. november 5. kedd Imre

Mit képzelnek magukról az oroszok?

Az oroszok 75 százaléka úgy gondolja, hogy hazája nagy befolyású ország, a lakosság minden korábbinál nagyobb részének, 26 százaléknak pedig meggyőződése, hogy Oroszország már ma is a nagyhatalmak közé tartozik - derült ki az Összoroszországi Közvélemény-kutatási Központ (VCIOM) pénteken nyilvánosságra hozott felméréséből.

A megkérdezettek 49 százaléka szerint Oroszország a nagyhatalmi státust a közeli jövőben el fogja érni, 18 százalék pedig úgy véli, hogy ez lehetetlen. A válaszadók 38 százaléka szerint az ország számára prioritásnak kell lennie a szuperhatalmi státus visszaszerzésének, 10 százalék szerint pedig be kell kerülni a 10 legsikeresebb ország közé.

A Kommerszant című napilap internetes kiadásának ismertetése szerint miközben az oroszok korábban úgy vélekedtek, hogy a fejlett országok mezőnyéhez fejlett gazdasággal és erős hadsereggel lehet felzárkózni, ma inkább úgy gondolják, hogy ehhez elsősorban a jólét magas szintjét kell elérni.

Az állami VCIOM központ egy másik felmérése szerint az oroszok alkalmazkodtak ugyan a válság körülményeihez, de változást remélnek, például azt, hogy az őszi választások nyomán "új arcok" kerülnek be a parlament alsóházába.

Címlapról ajánljuk
Felrobbanhat a héten a német kormánykoalíció: az FDP elnöke szerint így nem mehet tovább

Felrobbanhat a héten a német kormánykoalíció: az FDP elnöke szerint így nem mehet tovább

Az már egyáltalán nem számít rendkívülinek, hogy hétről hétre csökken a hárompárti német kormánykoalíció támogatottsága, és az Olaf Scholz kancellár vezette, a szociáldemokrata SPD-ből, a Zöldek Pártjából és a szabad demokrata FDP-ből álló koalíció felbomlása kevesebb mint egy évvel a jövő őszi parlamenti választások előtt szinte állandóan napirenden van. Ráadásul nem az ellenzék kényszeríti erre a kormányt, hanem Christian Lindner pénzügyminiszter.

Amerika választ: így szavaznak most az Egyesült Államokban

Az Amerikai Egyesült Államokban november 5-én, kedden zárul az elnökválasztás, a legtöbb tagállamban ugyanis már hetek óta lehet szavazni. A választási rendszer egyik különlegessége, hogy nem közvetlenül az elnökjelöltekre szavazhatnak, hanem államonként eltérő számú elektort választanak, akik végül döntenek az elnök személyéről. Ez azt is jelenti, hogy nem feltétlenül az lesz a következő elnök, akire országosan a legtöbb szavazat érkezett.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×