eur:
393.16
usd:
363.2
bux:
73745.69
2024. július 29. hétfő Flóra, Márta

Több mint hatvan újságírót öltek meg tavaly

Rossz év volt 2005 az újságírók számára: világszerte 63-an vesztették életüket munka közben - állapította meg éves jelentésében a Riporterek Határok Nélkül nemzetközi szervezet.

Az összegzés szerint a média szempontjából továbbra is Irak volt a legveszélyesebb hely; tavaly 24 újságíró és 5 segítőjük vesztette életét.

Irak mellett a Fülöp-szigetek, Libanon, a Kongói Demokratikus Köztársaság, Mexikó, Oroszország és Fehéroroszország tartozik az újságírói szempontból legveszélyesebb helyek közé.

A jelentés szerint 2005-ben 125 újságíró raboskodott hivatása miatt a világ különböző országaiban: a legtöbben Kínában (32) és Kubában (24), csak valamivel kevesebben Etiópiában (17) és Eritreában (13).

A Riporterek Határok Nélkül tavaly megkapta a világ egyik legtekintélyesebb emberi jogi kitüntetését, az Európai Parlament által adományozott Szaharov-díjat.

A New York-i székhelyű Bizottság az Újságírók Védelmére némileg másképp számol: szerintük 47 újságírót gyilkoltak meg 2005-ben, közülük 22-t Irakban.

A szervezet elemzésében felhívta a figyelmet arra, hogy az újságírók gyilkosait rendszerint nem vonják felelősségre; a szóban forgó emberölések mintegy 90 százalékát büntetlenül megússzák az elkövetők.

Címlapról ajánljuk

Kalas Vivien: a politikai viták miatt súlytalanabb pozíciót kaphat az Európai Bizottságban Várhelyi Olivér

A biztosl portfóliók elosztásánál számítani fog, hogy vita van Magyarország és az Európai Unió között, és a magyar kormányfő és a magyar kormánypárti képviselők nem támogatták Ursula von der Leyen újraválasztását – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Európa Stratégia Kutatóintézetének főreferense.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.08.30. péntek, 18:00
Kiss Róbert Richárd
turisztikai szakértő, az InfoRádió főmunkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×