Infostart.hu
eur:
355.7
usd:
312.92
bux:
0
2026. június 24. szerda Iván
Robert Fico szlovák miniszterelnök sajtóértekezletet tart Brüsszelben 2025. január 9-én. Fico a tervek szerint a január elsejével leállított ukrajnai gáztranzit ügyéről készül tárgyalni az Európai Bizottság (EB) képviselőivel.
Nyitókép: MTI/EPA/Olivier Matthys

Robert Fico megállapodott az orosz földgázról, mi is érintettek vagyunk

Oroszország a következő időszakban leszállítja Szlovákiának azt a gázt, amelynek a szállítására a vonatkozó szerződésekben kötelezettséget vállalt, a probléma a szlovák tranzitilletékből származó bevétel kiesése és a gáz árának emelkedése - jelentette ki Robert Fico szlovák miniszterelnök a TA3 hírtelevízió egyik műsorában.

A TASR szlovák közszolgálati hírügynökség jelentése szerint a szlovák miniszterelnök a hírtévében azt mondta: az ukrajnai gáztranzit leállítása után Oroszország alternatív gázszállítási útvonalakon fogja leszállítani a Szlovákiának leszerződött gázt, például Magyarországon keresztül.

"Az orosz fél megerősítette, hogy azt, amit le kell szállítaniuk, azt a 3,5 milliárd köbméter gázt, azt le is szállítja. Létezik a déli gázszállítási útvonal és léteznek más lehetőségek is" - mondta Robert Fico, akinek a szavait a szlovák hírügynökség idézte.

Robert Fico a kialakult helyzettel kapcsolatban rámutatott: az a probléma, hogy az ukrán gáztranzit leállítása miatt országa tetemes összegű tranzitilletéktől, mintegy 500 millió eurótól esik el, valamint az is, hogy az ukrán gáztranzit leállítása komoly nyomást gyakorol az európai gázárakra.

A szlovák kormányfő kiemelte: az ukrajnai gáztranzit leállítása miatt az európai gázpiacról mintegy 13,5 milliárd köbméter gáz esik ki, ami

rendkívüli mértékben megemeli a gáz európai árát,

amely már most ötször magasabb, mint az Egyesült Államokban.

A szlovák miniszterelnök már korábban rávilágított, hogy az ukrajnai gáztranzit leállítása az Európai Unió tagállamainak csak a gázárak növekedése következtében 60-70 milliárd eurós többletkiadást eredményez majd.

Címlapról ajánljuk
Sinkó Eszter: valódi egészségügyi rendszerváltáshoz nem elegendőek a személycserék

Sinkó Eszter: valódi egészségügyi rendszerváltáshoz nem elegendőek a személycserék

Több olyan eleme is volt az eddigi rendszernek, amelyek azt mutatták, hogy állam által vezérelt egészségügy alakult ki az elmúlt tizenhat évben Magyarországon – mondta az egészségpolitikai szakértő egy konferencián. Úgy véli, drámaian romlott az egészségügyi ellátás színvonala ezen időszak alatt, ezért az új egészségügyi tárcának egyebek mellett javítania kell az egészségügyhöz való hozzáférést, továbbá rendeznie kell a köz- és magánellátás viszonyát.

Tarr Zoltán: ilyen lesz a közmédia

A cél a szabad, független közmédia, ami nem a mindenkori hatalmat szolgálja, hanem valóban a köz érdekében működik, a hiteles tájékoztatáson dolgozik, és megbízható, politikamentes intézmény - közölte a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter kedden a Facebook-oldalán, miután az Országgyűlés elfogadta a közmédia intézményrendszerének átalakításáról szóló jogszabályt.
inforadio
ARÉNA
2026.06.24. szerda, 18:00
Novák Zoltán
a Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×