Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente
Helsinki, 2018. július 16.Donald Trump amerikai elnök (b) és Vlagyimir Putyin elnök orosz kezet fog négyszemközti találkozójuk kezdetén az elnöki palotában, Helsinkiben 2018. július 16-án. Balról Trump neje, Melania Trump. (MTI/EPApool/Szputnyik/Kreml/Alekszej Nyikolszkij)
Nyitókép: MTI/EPApool/Szputnyik/Kreml/Alekszej Nyikolszkij

Trump meghívást küldött Putyinnak

Oroszország hosszú évek után újra meghívást kapott a G20-csúcsra.

Az Egyesült Államok meghívja Vlagyimir Putyin orosz elnököt a G20-csúcstalálkozóra. Ezt kormányzati tisztviselők is megerősítették, bár a hivatalos meghívót egyelőre nem küldték el – közölte a The Washington Post, amit a Portfolio szemlézett.

Az amerikai külügyminisztérium közleményében leszögezte, hogy Trump „egyértelművé tette: Oroszország minden G20-as találkozón szívesen látott vendég”. Ezzel párhuzamosan Washington egy eredményes csúcstalálkozó megszervezésére összpontosít.

Egy névtelenséget kérő kormányzati tisztviselő megerősítette, hogy Oroszország a G20 tagjaként a miniszteri szintű egyeztetésekre és a vezetői csúcsra egyaránt meghívást kap.

Oroszország 2019 óta nem képviseltette magát személyesen a G20-csúcstalálkozókon. Ennek oka eleinte a koronavírus-járvány, majd a 2022-es Ukrajna elleni invázió volt. Szintén akadályozta a részvételt a Nemzetközi Büntetőbíróság által Putyin ellen háborús bűnök vádjával kiadott elfogatóparancs.

A fórum éves csúcstalálkozója a legfontosabb globális kérdések megvitatására szolgál. A testület a világ tizenkilenc legnagyobb gazdaságát, valamint az Európai Uniót és az Afrikai Uniót tömöríti – olvasható.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×