eur:
399.53
usd:
366.28
bux:
88569.13
2025. március 17. hétfő Gertrúd, Patrik
toyota autóipar autóvásárlás
Nyitókép: Pixabay

Kiderült, melyik autóból fogy most a legtöbb a világon

A japán piac és a kínai verseny megtépázta a legnagyobb gyártókat.

A Reuters azt írta, hogy a Toyota 2024-ben is megőrizte vezető pozícióját a globális autópiacon, bár eladásai 3,7 százalékkal csökkentek a japán piac visszaesése miatt (Daihatsuval és a teherautókat gyártó Hino Motorssal együtt számolt adat). Az értékesítési rekordban kulcsszerepet játszott a hibrid modellek iránti erős kereslet, különösen az Egyesült Államokban. A Toyota Motor 2024-ben 10,8 millió járművet adott el, amivel már ötödik éve őrzi a világ legnagyobb autógyártójának címét – idézte a cikket a Pénzcentrum.

A visszaesés elsősorban a japán eladások jelentős zuhanásának volt köszönhető, mivel a vállalat hitelesítési tesztfolyamatai körüli szabályozási problémák – különösen a Daihatsunál – bizalomvesztést okoztak. Kínában pedig 6,9 százalékos a visszaesés a Toyotánál az éles árverseny miatt.

A második helyen álló német Volkswagen-csoport 2,3 százalékos csökkenést jelentett az elmúlt évre, így eladásai valamivel 9 millió jármű fölött alakultak. A vállalat költségcsökkentésre törekszik Németországban, miközben Kínában szintén az árversennyel küzd.

Címlapról ajánljuk
Két forgatókönyv az Európai Unió teljes újragondolására
Rodrigo Ballester a Great Resetről

Két forgatókönyv az Európai Unió teljes újragondolására

Az Európai Unió teljes átalakításáról készített reformtervezetet a Mathias Corvinus Collegium és a lengyel Ordo Iuris Intézet. Két forgatókönyvet is kidolgoztak, javaslataik között szerepel például az EU átnevezése, az országok közötti rugalmas együttműködés, illetve a nemzeti érdek előtérbe helyezése, de számos uniós intézmény és testület hatáskörét is újragondolnák. A Great Reset, azaz a Nagy Újraindítás nevű javaslatcsomagról beszélt az InfoRádióban Rodrigo Ballester, az MCC Európai Tanulmányok Műhely vezetője, a reformtervezet egyik kidolgozója.

Jólét vagy biztonság? Európa komolyabban fegyverkezne, de ebből a nemzetgazdaság is profitálhat

A NATO-ban már idén három százalékra emelhetik a tagállamok GDP-arányos védelmi költésének minimumát, az Európai Unió pedig 800 milliárd euróból fegyverkezne. Nagy Dávid, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzője az InfoRádióban elmondta: számos kutatás bizonyítja, hogy a védelmi kiadások növelése pozitív hatással lehet a nemzetgazdaságra, az infrastruktúra fejlesztésével pedig az emberek is jól járnak.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.17. hétfő, 18:00
Kiss J. László
a Budapesti Corvinus Egyetem professzor emeritusa
EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. március 17. 11:59
2025. március 17. 08:39
×
×
×
×