eur:
413.96
usd:
396.56
bux:
0
2024. december 23. hétfő Viktória
Map and flag of Germany, cash euro bills and stock market indicators (economy, money, inflation, crisis, markets, finance, business)
Nyitókép: Getty Images/Javier Ghersi

Kiderült, miért fékezett ekkorát a német gazdaság

A német gazdaság évente akár 146 milliárd eurót veszíthet a túlzott bürokrácia miatt – derül ki az Ifo Intézet legfrissebb tanulmányából.

Az Ifo Intézet csütörtökön közzétett jelentése szerint a bürokrácia okozta gazdasági veszteség Németországban elérheti a 146 milliárd eurót évente. A túlzott adminisztráció, beleértve az új vállalatok hosszadalmas engedélyezési eljárásait és a digitalizáció viszonylag lassú elterjedését, jelentős terhet ró a német gazdaságra. Ez különösen szembetűnő annak fényében, hogy Németország 2018 óta alulteljesíti euróövezeti versenytársait – áll a jelentésben, amelyet a Portfolio közölt.

A bürokrácia okozta költségek nagy mértéke jól szemlélteti, hogy milyen sürgős reformokra van szükség. A semmittevés költségei óriásiak, ha a bürokrácia csökkentésében rejlő kiaknázatlan növekedési potenciálhoz mérjük – vélekedik az intézet. A jelentés szerint ha Németország felzárkózna Dániához a közigazgatás digitalizálása terén, akkor gazdasági teljesítménye évente 96 milliárd euróval magasabb lenne.

A német kormány szeptemberben törvényt fogadott el a bürokrácia csökkentésére, amely egy 49 intézkedést tartalmazó növekedési csomag része. A kezdeményezés célja a stagnáló gazdasági növekedés felpörgetése. Az elmúlt két évben végzett ipari és kereskedelmi kamarai felmérések mindegyikében a bürokráciát nevezték meg a vállalkozások legnagyobb problémájaként.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×