eur:
411.22
usd:
392.73
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Herczig Norbert és Bacigal Igor Skoda Fabia R5 versenyautójukkal az országos ralibajnokság hetedik futamán a Baranya megyei Ófalu közelében 2017. október 14-én.
Nyitókép: Sóki Tamás

Az adóhatóság feketelistájának elejére került a négyszeres magyar ralibajnok

Herczig Norbert cégétől 350 millió forintot követel a NAV.

A négyszeres magyar ralibajnok, Herczig Norbert cége is szerepel a NAV legnagyobb adóhiányt felhalmozó vállalkozásokat és magánszemélyeket összesítő listáján – írja a G7. Az adóhatóság több mint félmilliárd forintot követel a Herczig Autósport Kft.-től.

Az adóhiány 161,6 millió forint, míg a jogkövetkezmény – vagyis a bírságok és a késedelmi pótlék – 350,8 millió forint.

A NAV 2023. november végén végrehajtást is indított a cég ellen, majd január közepén a Herczig Autósport Kft. felkerült az adóslista nyolcadik helyére.

A cég többségi tulajdonosa a négyszeres magyar ralibajnok Herczig Norbert. A Magyar Nemzeti Autósport Szövetség szerint tavaly három pár licencet adtak ki a cégnek. Ennek feltétele a nullás igazolás, amit 2023 februárjában a cég be is nyújtott, tehát ekkor még nem volt tartozásuk a NAV felé. Amikor a végrehajtás elindult, az idény már véget ért, 2023. december 31-én pedig a versenyengedélyek is lejártak.

Azt sem igen tudni, miből tudná kifizetni a cég a tartozását, mivel a Herczig Autósport Kft.-nél az elérhető legutóbbi adatok szerint – 2022 végén – 25 millió forintnyi készpénze volt, de teljes eszközállománya sem érte el a 60 milliót. A G7 kereste a céget, de ők csak annyit válaszoltak, hogy „az ügy jelenleg nem tisztázott. A jogi eljárás folyamatban van. Döntés egyelőre nem született. Azok lezárásáig nyilatkozatot nem kívánunk tenni.”

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Alig költ az EU Ukrajnára, hiába a nagy fogadkozások

Alig költ az EU Ukrajnára, hiába a nagy fogadkozások

Az orosz invázió okozta pusztító gazdasági visszaesés ellenére Ukrajna 2023-ban figyelemre méltó ellenállóképességet mutatott, a gyászos 2022-es év után a GDP-je 5,3%-kal nőtt. Ugyanakkor a háború hosszú távú hatásai súlyosak: a költségvetési kiadások drasztikus emelkedése mellett a szociális, egészségügyi és oktatási források csökkenése demográfiai problémákhoz vezethet. Az EU és más nemzetközi partnerek támogatása kulcsfontosságú Ukrajna újjáépítéséhez, amelynek költségei a Világbank szerint elérhetik a 486 milliárd dollárt. A rekonstrukciós beruházások nemcsak Ukrajna talpra állását segíthetik, hanem stratégiai előnyöket hozhatnak az EU számára is, különösen a zöldenergia és az agrárszektorok terén – írja elemzésében a Vienna Institute for International Economics Studies (WiiW).

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×