eur:
408.11
usd:
374.98
bux:
0
2024. november 5. kedd Imre
Nyitókép: Pixabay

Így döntöttek most a benzin és a dízel jövőjéről

A végleges megállapodást a G20 csoport azon államai gáncsolták el, amelyek jelentős exportőrök.

A világ gazdaságilag legfejlettebb 20 országát tömörítő G20-csoport nem tudott megállapodni szombaton indiai találkozóján a fosszilis üzemanyagok fokozatos kivezetéséről több olyan tagország ellenkezése miatt, amelyeknek jelentős bevétele van ilyen üzemanyagok exportjából.

A tagországok gazdasági miniszterei azt tervezték előzőleg, hogy négynapos bambolimi értekezletük végén közös közleményt adnak ki, de a konszenzus hiánya miatt semmilyen szövegben nem tudtak megállapodni.

Egy közös közlemény tartalmazhatta volna például azt, hogy 2030-ra háromszorosára növelik a megújuló energiaforrások termelési kapacitását, vagy hogy a fejlett országok összeadnak évi 100 milliárd dollárt a fejlődő országoknak a klímaváltozás hatásainak ellensúlyozására, vagy hogy megállapítanak valamit az ukrajnai háborúról, de egyikben sem tudtak megállapodni olyan források közlése szerint, akik jelen voltak a vitákon.

A csúcs elnöke, R. K. Szingh indiai energiaügyi miniszter arról adott ki saját közleményt a találkozó végén, hogy semmiben nem állapodtak meg egyhangúlag.

Címlapról ajánljuk
Felrobbanhat a héten a német kormánykoalíció: az FDP elnöke szerint így nem mehet tovább

Felrobbanhat a héten a német kormánykoalíció: az FDP elnöke szerint így nem mehet tovább

Az már egyáltalán nem számít rendkívülinek, hogy hétről hétre csökken a hárompárti német kormánykoalíció támogatottsága, és az Olaf Scholz kancellár vezette, a szociáldemokrata SPD-ből, a Zöldek Pártjából és a szabad demokrata FDP-ből álló koalíció felbomlása kevesebb mint egy évvel a jövő őszi parlamenti választások előtt szinte állandóan napirenden van. Ráadásul nem az ellenzék kényszeríti erre a kormányt, hanem Christian Lindner pénzügyminiszter.

Amerika választ: így szavaznak most az Egyesült Államokban

Az Amerikai Egyesült Államokban november 5-én, kedden zárul az elnökválasztás, a legtöbb tagállamban ugyanis már hetek óta lehet szavazni. A választási rendszer egyik különlegessége, hogy nem közvetlenül az elnökjelöltekre szavazhatnak, hanem államonként eltérő számú elektort választanak, akik végül döntenek az elnök személyéről. Ez azt is jelenti, hogy nem feltétlenül az lesz a következő elnök, akire országosan a legtöbb szavazat érkezett.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 4. 20:22
×
×
×
×