eur:
408.06
usd:
375.13
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
paper money in jeans pocket,forints cash closeup.
Nyitókép: Roman Budnyi/Getty Images

A mélypont után kitört a forint

Az infláció mélypontra lökte a forintot csütörtök kora délutánra, utána pedig zuhanásnak indult. A nemzetközi hangulat, a várható kamatszintek, illetve a Brüsszelből érkező hírek is mozgatták az árfolyamot.

A vártnál is magasabb, 22,5 százalékos novemberi inflációs adatra az amúgy is gyengélkedő forint végképp elesett: 416 fölé is benézett a forint/euró árfolyam, ezzel csaknem kéthavi mélypontra gyengült, majd tovább romlott 417 fölé – derül ki a Portfolio összegzéséből.

Valószínűleg nem segített a csütörtök másik KSH-s adata sem, ami újabb gigantikus hiányt mutat a magyar külkereskedelmi mérlegben. Ennek egyik tanulsága, hogy bár növekszik a GDP, a pluszt elviszi a külföldről behozott termékekre fizetett összeg – itt elsősorban az energiahordozókra kell gondolni.

A portál megjegyzi, hogy emelkednek a kötvényhozamok, nőnek a kamatemelési várakozások, amik tovább rontották a forint kilátásait, így jutott el délután fél kettőre a 417-es szintig, ami napon belül 1,35 százalékos esést jelent.

Frissítés, 14.20: Kitört (tartósan kilépett) a 405-415 körüli kereskedési sávból a forint, átlépte a 418-as szintet is, ami a technikai elemzés szerint azt jelenti, hogy most nagyot változhat az árfolyam. A gazdasági lap szerint az első szint, ami megállíthatja a gyengülést, 420,4-es forint/euró árfolyamnál látszik. A 418-as szint áttörése 1,5 százalékos mínuszt jelentett napon belül.

Frissítés, 15.20: átlépte a 419-es szintet a forint euróval szembeni árfolyama, most ezen a szinten (kicsit alatta, kicsit fölötte) mozog.

Frissítés, 18.00: 416-ig erősödött az árfolyam, majd "visszapattant", és este hatkor 418,69-en állt. (Csütörtökön ebben a cikkben tovább már nem követjük a mozgásokat.)

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 4. 20:22
×
×
×
×