eur:
387.97
usd:
360.22
bux:
69201.95
2024. május 11. szombat Ferenc
Gothenburg, Sweden - September 23, 2019: Rear view of Tesla model S trunk in Heden
Nyitókép: nrqemi/Getty Images

Rájár a rúd a Teslára

Az amerikai közlekedésbiztonsági felügyelet közölte, felülvizsgálja azokat a fogyasztói panaszokat, amelyek szerint a cég járművei bizonyos esetekben szükségtelenül aktiválják a fékeket.

Még májusban Elon Musk, a Tesla vezérigazgatója azt mondta, hogy a radarérzékelő elhagyása a részben automatizált vezetési rendszerből megoldaná az úgynevezett „fantomfékezés” problémáját, amelyre néhány Tesla-vezető már régóta panaszkodik.

A The Washington Post a szerdai napon számolt be arról, hogy a Nemzeti Közúti Közlekedésbiztonsági Hatósághoz (NHTSA) beérkezett, fantomfékezéssel kapcsolatos tulajdonosi bejelentések száma az elmúlt három hónapban 107 panaszra emelkedett, míg az azt megelőző 22 hónapban csak 34 ilyen jellegű megkeresés érkezett.

„Az NHTSA tudomást szerzett az ütközéselkerüléssel kapcsolatban beérkezett panaszokról, és kockázatalapú értékelési folyamata keretében vizsgálja azokat – közölte a hatóság szóvivője közleményében hozzátéve – Ha az adatok azt mutatják, hogy kockázat állhat fenn, az NHTSA azonnal intézkedik.” – idézi a Portfolio.

A gazdasági lap emlékeztet, hogy a Tesla múlt októberben több mint 10 ezer járművet hívott vissza a Full Self-Driving béta szoftverének egy olyan változata miatt, ami szükségtelen fékezéseket hajtott végre, vagy tévesen adott ütközésre való figyelmeztetést.

A hét elején az ügynökség azt is nyilvánosságra hozta, hogy a Tesla beleegyezett abba, hogy önként kikapcsolja a vezetőtámogató rendszerének egy olyan funkcióját, ami lehetővé tette, hogy a járművek átguruljanak a stop táblákon. A biztonsági kockázatot jelentő funkció kikapcsolásának apropóján 53 822 amerikai járművet kellett visszahívnia a vállalatnak.

Címlapról ajánljuk
Guruló rendelők a hiányzó háziorvosok helyett – így működik a telemedicinális gyógyítás

Guruló rendelők a hiányzó háziorvosok helyett – így működik a telemedicinális gyógyítás

Az elmúlt egy évben a leghátrányosabb helyzetű hazai települések közül negyvenben indult el a telemedicinális ellátás, amellyel a megszűnt háziorvosi rendeléseket igyekeznek pótolni. A Magyar Máltai Szeretetszolgálat kommunikációs vezetője azt mondta az InfoRádióban, hogy a visszajelzések döntő többsége pozitív, a modern technológia segítségével akár több száz kilométeres távolságból is tudnak tanácsokat adni az orvosok.

Amerikai bevásárlókörúton a német védelmi miniszter: az Egyesült Államok szállít, Németország fizet

Két legyet egy csapásra – így foglalható össze leginkább Németország védelmi miniszterének az Egyesült Államokban tett látogatása. Boris Pistorius egyrészt határozott kommunikációval igyekezett hangsúlyozni, hogy a szövetségesek számíthatnak Németországra,. Másrészt nem hagyott kétséget afelől, hogy országa számít az Egyesült Államok támogatására.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.13. hétfő, 18:00
Csicsmann László
Közel-Kelet szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×