Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente

Tőkét emelt az MVM

Az alaptőke emeléséről a nemzeti vagyon kezeléséért felelős tárca nélküli miniszter rendelkezett.

Az MVM Energetika Zrt. alaptőkéje 208 milliárd forinttal, 796,612 milliárd forintra nőtt nőtt - közölte a társaság a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján pénteken.

A tulajdonosi jogok gyakorlója korábban az MFB Zrt. tőkeemeléséről is határozott, döntéséről a hitelintézet csütörtökön tájékoztatott a tőzsdei honlapon.

Az állami tulajdonú MVM Zrt. a BÉT értékpapír-kibocsátója. A 10 éves futamidejű vállalati kötvényeit 2021 szeptemberében vezették be a részvénypiacra.

A Nemzetközi Pénzügyi Beszámolási Standardok (IFRS) szerint készített konszolidált pénzügyi kimutatások alapján a 100 százalékban állami tulajdonú, tavaly év végén 1619 milliárd forint saját tőkével rendelkező MVM csoport értékesítési árbevétele 2020-ban 1424 milliárd forint volt, szemben az egy évvel korábbi 1325 milliárd forinttal. Működési eredménye 2020-ban 13,214 milliárd forintot tett ki, szemben az egy évvel korábbi 50,769 milliárd forinttal. Adózás után a csoport 2020-ban 4 milliárd forintot közelítő veszteséget számolt el, 2019-ben 20 milliárdot meghaladó nyereséget mutatott ki.

Címlapról ajánljuk
Kutatás: az elmúlt 15 évben nálunk emelkedtek a legnagyobb mértékben a lakásárak az EU-ban

Kutatás: az elmúlt 15 évben nálunk emelkedtek a legnagyobb mértékben a lakásárak az EU-ban

Bár a lakásárak megdrágították a lakhatást, ugyanakkor mivel a magyar emberek döntő többsége saját tulajdonú ingatlanban él, így az áremelkedés sokaknak hozott vagyonfelértékelődést, meggazdagodást – mondta az InfoRádióban az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány kutatási igazgatója. Pásztor Szabolcs a kormányváltás után arra számít, hogy továbbra is növekszik majd a lakásvagyon és az ingatlanok értéke, a növekedés lendülete azonban szerényebb lehet.

Ezer ember biztosan meghalt a kánikua miatt

Franciaországban az elmúlt három napban ezerrel több halálesetet regisztráltak, mint az előző hónapokban - jelentette be vasárnap az Országos Közegészségügyi Szolgálat a rendkívül intenzív hőhullám végén, kiemelve, hogy az áldozatok száma várhatóan emelkedni fog.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×