eur:
387.25
usd:
359.25
bux:
69099.54
2024. május 13. hétfő Imola, Szervác
Nyitókép: Forrás: Pixabay.com

A horvát államnak nem tetszik a Mol árajánlata

Zágráb mindenképp vissza akarja vásárolni az INA részvényeit a magyar olajtársaságtól.

Az INA-részvények visszavásárlásának ügyében csak akkor születhet egyezség, ha a javasolt árban közelednek egymáshoz a felek - írja a Világgazdaság, Tomislav Coric horvát gazdasági minisztert idézve.

Coric megfogalmazása szerint pár hónapon belül eldől, hogy a horvát állam visszavásárolja-e a nemzeti olajtársaságban meglévő tulajdonrészét a Moltól.

Az Erste Befektetési Zrt. értékelésében arra következtet, hogy a horvát ajánlat nagyon messze lehet a Mol által elvárttól, így nem valószínű, hogy rövid távon megállapodás születik. A bankház szerint a Mol 1,5-2 milliárd dolláros vételi ajánlatot várhat el az irányítói jogokat is tartalmazó, 49,2 százalékos INA-pakettért - írja a gazdasági napilap.

Címlapról ajánljuk
EP-választás: a szlovákiaiak jobban félnek az amerikai befolyástól, mint az orosztól
tudósítónktól

EP-választás: a szlovákiaiak jobban félnek az amerikai befolyástól, mint az orosztól

Az európai parlamenti választások közeledtével a szlovákok jobban tartanak az Egyesült Államok, mint Oroszország befolyása miatt – derült ki az Ipsos ügynökségnek a Európai Digitális Média Megfigyelőközpont számára készített felméréséből. A közvélemény-kutatás szerint még ennél is többen aggódnak amiatt, hogy maga az Európai Unió lesz ráhatással az uniós voksolásra.

Válságos helyzetben az osztrák egészségügy, drámai számok érkeztek

Az ausztriai egészségügyi ellátás drámai helyzetének oka elemzések szerint az érvényben lévő "kétosztályos" rendszer. Ebben a betegek maguk dönthetnek arról, hogy a biztosítóval szerződésben álló orvosokat választják (Vertragsarzt), vagy pedig az ilyen szerződéssel nem rendelkező, egyfajta magánellátást biztosító (Wahlarzt) orvosok iránt táplálnak nagyobb bizalmat.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.13. hétfő, 18:00
Csicsmann László
Közel-Kelet szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára
Brutális üzemanyagdrágulást hozhat az új szabályozás – négyszeresére ugorhat a benzinen és a dízelen a felár

Brutális üzemanyagdrágulást hozhat az új szabályozás – négyszeresére ugorhat a benzinen és a dízelen a felár

Az EU közelgő szén-dioxid-kibocsátási árképzési rendszere a közúti és fűtőanyagokra, a kibocsátáskereskedelmi rendszer 2 (ETS2) az eredetileg vártnál nagyobb áremelkedéshez vezethet – mondták az Euractivnak EP-képviselők. A 2027-ben bevezetendő rendszernél eredetileg azt becsülték, hogy a CO2 tonnánként 45 euró alatt tartja az árakat, ami a dízel vagy a benzin esetében literenként körülbelül 10 centes felárat eredményezne, de most akár ennek a többszöröse is az üzemanyagárakra terhelődhet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×