eur:
411.02
usd:
394.99
bux:
79323.64
2024. november 22. péntek Cecília
Nádas szélén, stégről horgászó férfi kapásra vár Balatonszepezd körzetében.
Nyitókép: H. Szabó Sándor

Ezt kapják jövőre a balatoni horgászok

Idén kevesebb balatoni horgászjegyet értékesítettek, mint tavaly, jövőre nem emelkedik a területi engedélyek ára - közölte Nagy Gábor, a Balatoni Halgazdálkodási Nonprofit (BHN) Zrt. horgászati ágazatvezetője az MTI-vel szerdán.

Nem változnak jövőre a balatoni horgászengedélyek árai, amelyek kilenc év után idén először emelkedtek, átlagosan 19 százalékkal.

Nagy Gábor arról is beszámolt, hogy a koronavírus-járvány a balatoni horgászatban is éreztette hatását; az eladott horgászjegyek számában évek óta tartó növekvő tendencia megtört, ha nem is jelentősen. A háromnapos területi engedélyekből fele annyi fogyott, mint előző évben, és csökkenés volt tapasztalható a többi időszakos jegy értékesítésében is. Ezt némileg ellensúlyozta, hogy éves horgászjegyből, és bojlis engedélyből valamivel többet sikerült eladni. Összesen 93 361 horgászjegyet értékesített a társaság, amiből 956 millió forint bevétele származott.

A legnagyobb bevételt jelentő, éves jegyek zömét év elején, a pandémia kitörése előtt vették meg, nagy kérdés, hogy a 2021-es éves területi engedélyek eladása hogy alakul

- mondta a horgászati ágazatvezető. Hozzátette, a horgászjegy-értékesítésből származó bevétel nagyban befolyásolja, mennyire tudja a társaság teljesíteni, túlteljesíteni a haltelepítési kötelezettségeit.

Idén az előírt 300 tonnán felül 37 tonnányi pontyot telepítettek a Balatonba. Süllőből viszont a tervezettnek alig több mint felét, bő 3 tonnányit engedtek a vízbe, mivel az előnevelt süllőt közbeszerzéses eljárással kellett biztosítani, egy meglehetősen bizonytalan piacról - fogalmazott. Mint mondta, jövő évtől megváltozik ez a helyzet, hiszen a BHN visszakapta, vagyis január elsejétől ismét kezelésbe veheti a mórichelyi és a fonyódi tógazdaságot, így a többi halfajjal együtt, immár süllőből is saját maga tudja előállítani a telepítésekhez szükséges alapanyagot.

Nagy Gábor beszélt arról is, hogy 2021-től érdemben változik majd a balatoni horgászrend, amelynek részletei jövő év elején derülnek ki, hiszen igazodni kell a napirenden lévő horgásztörvény-módosításhoz, a hozzá kapcsolódó végrehajtási rendelet változásához, valamint a MOHOSZ (Magyar Országos Horgász Szövetség) előírásaihoz. "Lesznek szigorítások és enyhítések is a korábbi rendhez képest" - jegyezte meg.

Az új balatoni horgászrend, valamint az idei részletes haltelepítési beszámoló jövő év első heteiben jelenik meg a társaság honlapján.
Címlapról ajánljuk
Téli gumi nélkül most senki ne induljon útnak Budapesten!
Berontott a hó

Téli gumi nélkül most senki ne induljon útnak Budapesten!

Ahogy a meteorológia előre jelezte, éjjel leesett az első hó Budapesten. A takarítási munkálatokkal kapcsolatban az InfoRádió Varga Csabát, a BKM FKF Köztisztasági Divízió főigazgatóját kérdezte.

Orbán Viktor: mi nem a háborút akarjuk megnyerni, hanem a békét

A miniszterelnök pénteki terjedelmes interjújában tett bejelentést a csütörtökön ismertté vált megállapodás hátteréről a munkaadók és a munkavállalók között. Arról is beszélt, hogy a háború két legveszélyesebb hónapja következik. Közölte, meg fogja hívni Magyarországra a Nemzetközi Büntetőbíróság által üldözött Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnököt.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Komoly pénzügyi nehézségei vannak az önkormányzatoknak: hogy tud segíteni a bankszektor?

Komoly pénzügyi nehézségei vannak az önkormányzatoknak: hogy tud segíteni a bankszektor?

Az önkormányzati piac 2014 óta, a konszolidáció befejezését követően folyamatos bővülést mutat, és ezzel párhuzamosan az OTP Bank piaci részesedése is növekszik, az elmúlt öt évben meghaladta a piac bővülésének ütemét. A konszolidáció óta eltelt időszakban az önkormányzatok hitelállománya ötszörösére, betétállománya pedig háromszorosára nőtt. 2016 végétől, a feladatok átszervezését követően,  megtakarításaik jelentős mértékben emelkedtek, követve az adóbevételek éven belüli ciklikusságát. Az energiaválság és az infláció azonban jelentősen megnövelte a működési költségeket - ezzel egyidejűleg a központi kormányzat egyes adóbevételeket, például az iparűzési adót csökkentette. Ennek következtében számos önkormányzat, különösen a kisebb településeken, likviditási problémákkal küzd, ami azt is jelenti, hogy megnövekedett az igény a likvid hitelezés iránt. Az OTP Bank októberben megjelent, egyszerűsített önkormányzati folyószámla-hitele ebben segít: a Portfolio a termék részleteiről és az önkormányzatok gazdálkodásának kihívásairól kérdezte Aladics Sándort, a pénzintézet Kereskedelmi Banki Divízójának igazgatóját.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×