eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Ralovich Zsolt, a kórház főigazgatója (b) és Szikszó Sándor kórházparancsnok, rendőr alezredes (j) a múlt héten Kínából repülőgépen érkezett orvosi védőeszközök lepakolásánál a Jahn Ferenc Dél-pesti Kórház és Rendelőintézet udvarán 2020. március 30-án. A védőeszközök kiszállítását a Waberers-Szemerey Logisztika Kft. (WSZL) végezte.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

A 30 milliárdos határ felé menetel az egészségügy adósságállománya

A költségvetési szervek lejárt adósságállománya meghaladta a 38 milliárdot, ebből 28,5 milliárd jutott az egészségügyre.

Áprilisban 5 milliárd forinttal 28,5 milliárd nőtt a magyar kórházak adóssága - írta a Magyar Államkincstár friss adatai alapján a Napi.hu. A portál szerint a növekedés hátterében ezúttal a leállított - és sok esetben bevételtermelő - ellátás miatt elmaradt bevételek, illetve a covidos betegek ellátásra való felkészülés plusz költségei állhatnak, a bázisfinanszírozás ugyanis csak májustól jelent meg a rendszerben.

A kincstár közlése szerint április 30-án az államháztartás központi alrendszerébe tartozó költségvetési szervek lejárt tartozásállománya 38,1 milliárd forint volt, a tartozásállományból 28,5 milliárd az egészségügyi intézményeknél halmozódott fel - beleértve a járó- és fekvőbeteg szakellátás intézményeit, az egészségügyi ágazati háttérintézményeket, valamint a klinikai központtal rendelkező felsőoktatási intézményeket is.

A legnagyobb adósok közé tartozó Honvédkórház fizetnivalója március vége és április vége között 1,732 milliárdról 2,228 milliárdra duzzadt. A Debreceni Egyetemen 825 millióról 1,122 milliárdra, a Pécsi Tudományegyetemen 476 millióról 723 millióra, a Szegedi Tudományegyetemen 952 millióról 1,195 milliárdra gyarapodott a kifizetetlen számlák összege.

Az Orvostechnikai Szövetség (OSZ) főtitkára, Rásky László a lapnak elmondta, a tagvállalatok továbbra is arról számolnak be, hogy az intézmények egyáltalán nem fizetik ki a beszállítókat. A főtitkár úgy fogalmazott, abban bíznak, hogy a járvány lecsengésével elismerik, hogy az egészségipar milyen hozzáadott értékkel rendelkezik, és rendezik a kórházak adósságát.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×