eur:
404.11
usd:
357.54
bux:
0
2025. május 2. péntek Zsigmond
Nyitókép: Pixabay.com

Aki most újítja fel ingatlanát, ezzel kezdjen!

Az energetikai korszerűsítés szezonjának nem tesz jót a koronavírus és a forint gyengélkedése sem. Akinek azonban cselekednie kell, azok számára van recept.

Igazi hatását még nem éreztette az építőiparban az új koronavírus, a neheze még csak ezután jön - írja terjedelmes összeállításában a Pénzcentrum.

Miközben az építőiparban óriási a munkaerőhiány és egekben az alapanyagok ára, a közelgő energetikai felújítási szezonban elvégzendő, elvégezhető munkák is teljesen leállhatnak. Ilyenkorra esnek általában a falszigetelési munkák, a nyílászárócserék, a tetőszigetelés, a fűtési rendszer felújítása is.

Az újHÁZ Centrum szakértői adatai szerint 2019-hez képest mostanra az energetikai felújításban leginkább érintett termékek közül érezhető mértékben drágultak a tetőtéri és a homlokzati nyílászárók, az üveggyapot, de kis mértékben a kőzetgyapot is drágább lett, erre a költségre rakódik rá a munkaerő többletének kifizetése. Az elmúlt négy évben az átlag építési költségek közel 25 százalékot, az anyagköltségek körülbelül 17 százalékot, míg a munkaerőköltségek több mint 30 százalékot emelkedtek.

És akkor még a koronavírusról még szó sem volt, ugyanígy a forint válságáról az euróval szemben, és a hatóságok még be sem tiltották az építési munkákat, az újabb bajt okozhatna a piacon. Szakértők szerint amennyiben 2-3 hónapon belül lecseng a járvány, azt az építőipar egy év alatt heveri ki.

Akik most vágnának bele energetikai korszerűsítésbe, azoknak a szakértők szerint a tetővel és a fűtési rendszerrel érdemes kezdenie.

A felújítás után sok esetben az energia majdnem fele visszanyerhető a pénztárcákba.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk

Környezeti fenntarthatóság: nagyon kevés cél teljesül, a gazdag országoknak is komoly hiányosságaik vannak

Hiába a növekvő GDP és a globalizáció, ezek előnyei sem elegendőek a tartós fenntartható fejlődéshez, a városiasodás pedig tovább rontja a helyzetet – állapítja meg a Budapesti Corvinus Egyetem és a HUN-REN KRTK új kutatása. A tanulmány egyik szerzője, Harangozó Gábor az InfoRádióban elmondta: Magyarország a legjobban teljesítő országok közé tartozik a fenntartható fejlődés végrehajtásában.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.05.05. hétfő, 18:00
Szécsényi Bálint
az Equilor Befektetési Zrt.  elnök-vezérigazgatója
Így reagálnak a külföldi cégek Donald Trump vámháborújára

Így reagálnak a külföldi cégek Donald Trump vámháborújára

Egyre több nemzetközi nagyvállalat dönt úgy, hogy termelésének egy részét az Egyesült Államokba helyezi át, illetve ott bővíti kapacitásait. A döntések mögött részben a Trump-adminisztráció által kivetett vámok állnak, amelyekkel az elnöknek célja is az ilyen jellegű beruházások ösztönzése. A csokoládétól az autókon át a chipgyártásig számos iparági szereplő jelenlétének erősítését fontolgatja vagy már el is kezdte a beruházásokat. Az alábbi összeállításban bemutatjuk a legfontosabb bejelentéseket.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×