eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Nyitókép: Pixabay.com

Így változik a legnépszerűbb juttatás idén

Emelkedett idén a béren kívüli juttatások adómentesen adható kerete, de a Szép-kártyás szabályváltozás nem feltétlenül a munkavállalóknak kedvez

Miután a szakszervezeteknek nem sikerült a 8 százalékosnál magasabb minimálbér emelést elérniük 2020-a, így a munkavállalók számára adható, és a valamilyen szinten a minimálbér mértékéhez kötött adómentességű béren kívüli juttatások kerete is kisebb mértékben nőtt. Szintén elbukott - ezúttal a kormány ellenállásán - az a munkáltatók által szorgalmazott elképzelés, hogy a szociális hozzájárulási adó idén nyáron esedékes csökkentését januárra hozzák elő. Ez főleg azokat a dolgozókat érinti hátrányosan, akik esetében már 2019-ben sem emelték az a járulék csökkentéskor a cafeteria keretet év közben - írta az azenpenzem.hu. Az idén már mindenképpen béren kívül is hat ez a változás. (a cafeteria idei szabályait itt nézheti meg).

A béren kívüli juttatási rendszerben januártól ismét módosították a Széchenyi Pihenő Kártya (SZÉP-kártya) kibocsátásának és felhasználásának szabályait. A legjelentősebb változás, hogy miután tavaly megdrágították a szolgáltatók számára az elfogadást, most a munkavállalókon a sor:

a fel nem használt egyenleget 2020-tól nem csak százalékos, hanem fix díjjal is terhelhetik a bankok, amíg egyáltalán van pénz a számlán.

A társkártyák, elveszett kártyák pótlásának költségét is érvényesíthetik a dolgozó SZÉP-kártyás számláján.

A KSH által közzétett legutóbbi adatok szerint 2019 októberében az egy évvel korábbinál 64 százalékkal több pénzt költöttek a pihenőkártyáról.

A portál szerint rosszul jártak azok, akik a tavalyi komolyabb szabályozási átalakítást követően a céges juttatási palettáról levették a nyugdíjpénztári megtakarítást. A nyugdíjpénztárak – jelentette a Pénztárszövetség – 2019 első három negyedéve alatt átlagosan 7,6 százalékos hozamot értek el. A Napi.hu számítása szerint december 16-ig volt olyan portfólió, amelynek az árfolyama 20 százaléknál is többet emelkedett 2019-ben, olyan pedig nem nagyon lesz, amely negatív hozammal zárná az esztendőt.

A legnagyobb hozamot azok a portfóliók érték el, amelyek sok részvényt tartottak. Az óvatosabb, 25 százalékosnál kevesebb részvényt tartó alapok hozama általában alacsonyabb volt, de a klasszikus alapok nagyjából fele még így is magasabb hozamot ért el, mint amennyi a tavalyi infláció lehetett.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×