eur:
407.73
usd:
358.28
bux:
87203.38
2025. április 17. csütörtök Rudolf
A Mol által üzemeltetett INA-benzinkút az M7-es autópályánál, Zalakomár közelében. A horvát kormány mégsem módosította az INA olajtársaság - amelyben a Mol 47,26 százalékos tulajdoni hányadával a legnagyobb részvényes - privatizációjával kapcsolatos törvényt, a kabinet megvárja a részvényfelvásárlásokkal kapcsolatban indított, Szlovákiára, Magyarországra és Ciprusra is kiterjedő ügyészségi vizsgálat eredményét.
Nyitókép: MTI/Varga György

Ez várhat a Molra idén

Közel 730 milliárd forintos árbevételt ért el 2018-ban a Mol csoport ami az elmúlt hét év legmagasabb bevételi összege – derült ki a társaság üzleti riportjából. Az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője szerint is igen kedvező évet tudhat maga mögött a vállalat. Pletser Tamás megjegyezte: a cégen belül a fogyasztói szolgáltatások nőttek leginkább, ami szintén hozzájárult a pozitív eredményekhez.

Nagyon jó évet zárt a cég – jelentette ki az elemző, aki szerint ez egyrészt a kutatás-termelési üzletágnak köszönhető, hiszen az utóbbi évben lényegesen magasabbak voltak az olaj- és gázárak, mint azt megelőzően; másrészt a feldolgozó-kereskedelem üzletágnak, hiszen a régióban drasztikusan nőtt az üzemanyagok felhasználása.

A Molon belül a legdinamikusabban bővülő szegmens a fogyasztói szolgáltatások, melyek az üzemanyagok kiskereskedelmét és a benzinkúton elérhető más szolgáltatások és termékek értékesítését jelenti – tájékoztatott Pletser Tamás.

Az emberek nem csak üzemanyagot vásárolnak, hanem egyre inkább növelik a többi termék fogyasztását is.

Ezeken elég jelentős árrés van, ami fontos bevételi forrást jelentett a cégnek a tavalyi évben.

A Mol a jelenlegihez hasonló olajárral számol az idei évben, szerintük 50-70 dollár között mozog majd ez, az üzleti terveikben 60 dollárral számolnak. A szakértő hozzátette: 4-5 dolláros hordónkénti finomítói marzsokról beszél a cég, ami egy hajszállal elmarad a tavalyi szinttől.

Az új hajózási standardok megjelenéséből származó változással azonban nem számol a vállalat, ez a dízel üzemanyag és az olaj közötti árrés javulását hozhatja magával, ami a Mol nyereségét növelheti.

KAPCSOLÓDÓ HANG

VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk

Hogyan lett egy Nyugaton tanult bankár Putyin amerikai nyitásának kulcsembere?

Húsvét előtt úgy tűnt, hogy hiába Donald Trump amerikai elnök igyekezete, nem jön össze a jelképes határidőre a 30 napos ukrajnai tűzszünet. Viszont a háttérben tovább folytatódott az amerikai–orosz enyhülés, amelynek egyik meghatározó alakjává lépett elő egy korábban szürke illetékes, Kirill Dmitrijev, az Orosz Külföldi Befektetési Alap vezetője.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.17. csütörtök, 18:00
Porogi András
történész, a Toldy Ferenc Gimnázium igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×