Egy átlagos budapesti ingázó 162 órát töltött forgalmi dugóban 2018-ban - derül ki a Inrix kutatóintézet friss jelentéséből a g7.hu írása alapján. Ezzel a magyar főváros a 30. helyen áll egy 200 világvárost felvonultató listán. Tendenciáját tekintve a helyzet romlik, egy év alatt 11 százalékkal ugrott meg a szám, 2017-ben még 16 órával kevesebbet vesztegeltek a budapestiek a forgalom miatt - a romlást tekintve csak hat város teljesít rosszabbul Budapestnél, miközben a legtöbb városban javult a helyzet.
Bogotában a legrosszabb a helyzet, ott átlagosan 272 órát vesztegeltek dugóban. A dobogó második fokán Róma áll 254 órával, de Milánó és Firenze is bekerült a "legjobb" 15 közé.
Az Inrix az egyes országok estében azt is megpróbálta megbecsülni, hogy mindennek mekkora a gazdasági hatása. A kutatóintézet elemzésében felhívta a figyelmet, hogy ez nem könnyű vállalkozás, a rendelkezésre (nem) álló adatok miatt mindössze három országban vállalkoztak erre, az Egyesült Államokban, az Egyesült Királyságban és Németországban:
- az amerikaiak például 87 milliárd dollárt buktak tavaly azzal, hogy dugóban álltak, ami a teljes magyar GDP nagyjából 60 százaléka.
- a briteknél ugyanez 7,9 milliárd font (2684 milliárd forint)
- a németeknél pedig 5,1 milliárd euró (1622 milliárd forint) volt.
A legtöbbet a bostoniak veszítik a dugók miatt, ott egy sofőr átlagosan közel 2300 dollárt (645 ezer forintot) bukik el egy évben, de nem sokkal jobb a helyzet Londonban és Washingtonban sem.