eur:
401.37
usd:
365.71
bux:
73411.75
2024. október 5. szombat Aurél
Utasok szállnak fel a Wizz Air légitársaság stockholmi járatára a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren 2017. október 4-én. Október végétől változnak egyes diszkont légitársaságok kézipoggyászra vonatkozó szabályai, a Wizz Air ingyenesen enged fel egy, a korábbinál nagyobb kézipoggyászt a fedélzetre, a Ryanair fejenként kettő helyett egy, kisméretű kézitáskát engedélyez az utastérben.
Nyitókép: MTI Fotó: Kovács Tamás

Átalakulás jön a WizzAirnél

A WizzAir Hungary Kft. március 31-től zártkörű részvénytársaságként működik tovább - derül ki a cégközlönyből.

A zrt. a megfelelő társasági forma egy Wizz Air méretű vállalat számára – közölte a fapados légitársaság az mfor.hu érdeklődésére, vagyis jelezve, hogy ez nem a nyilvános rt.-vé való átalakulás előjele.

A portál emlékeztet: míg a 2013 áprilisától 2014 márciusáig tartó üzleti évet még közel 311 milliárd forintos árbevétel mellett 32 milliárdos adózott nyereséggel zárta a WizzAir, addig forgalma 2017-2018-ra már több mint a duplájára, 667,5 milliárdra nőtt, profitja pedig mintegy 89 milliárdra.

Többször is szóba került a budapesti tőzsdei bevezetés lehetősége

A tavalyi utasforgalmi számok is a bővülés folytatódására utalnak.

Nagyjából 34 millióan repültek a WizzAir gépein 2018-ban,

csaknem 20 százalékkal többen, mint 2017-ben, ami rekord a cég történetében.

A jelenleg minegy 1100 milliárd forint körüli piaci értékű cég eredményeiből 2015 februárjától külső befektetők is részesedhetnek, azóta forognak a WizzAir anyacégének, a Jersey-szigeten bejegyzett Wizz Air Holdingsnak a részvényei a londoni értéktőzsdén.

Többször szóba került, hogy a Budapesti Értéktőzsdén is elérhetők legyenek a fapados cég papírjai, de még nem történt előrelépés.

A WizzAir továbbra sem tervezi részvényei bevezetését a BÉT-re – közölte a társaság.

Címlapról ajánljuk
Pazarlás, élelmiszerválság, éhezés – mit tehetünk, hogyan előzhetjük meg?

Pazarlás, élelmiszerválság, éhezés – mit tehetünk, hogyan előzhetjük meg?

A megtermelt élelmiszerek több mint harminc százaléka a szemetesbe kerül, miközben napjainkban már a fejlett országok szegényebb polgárai is kénytelenek lejjebb adni fogyasztásuk mennyiségéből vagy minőségéből – mondta az InfoRádióban az Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet ügyvezetője. Dexler Dóra figyelmeztetett: nem jó az sem, ha csak a spórolásra gondolunk, mert a legolcsóbb élelmiszer nem feltétlenül a legjobb minőségű.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.10.07. hétfő, 18:00
Karácsony Gergely
Budapest főpolgármestere
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×