A Magyar Idők úgy tudja, a korai húsvét miatt élénk keresletre és áremelkedésre számítanak a juhtenyésztők a külpiacokon. Az ünnepek előtti áremelkedés hozzájárulhat ahhoz, hogy a tavaly megtorpant növekedés ismét beinduljon az ágazatban. Az európai uniós versenytársainknál csak később születnek a bárányok, március közepére csak néhány tagállamban lesznek eladásra kész fiatal állatok, ezért a felvásárlók várhatóan drágábban veszik majd át a magyar gazdaságokból kikerülő bárányokat – mondta a Magyar Juh- és Kecsketenyésztők Szövetségének ügyvezető igazgatója.
A Világgazdaságból megtudhatják, hogy áttörést hozott a tavalyi harmadik negyedév a pénzpontokon végrehajtott kártyás készpénzbefizetéseknél: az azonnali elszámolást biztosító automatáknál az ügyfelek 630 ezer tranzakcióban 114,3 milliárd forintot fizettek be, ami önmagában nagyobb összeg, mint amennyit 2014 egészében mértek. A Magyar Nemzeti Bank adatai szerint a bankkártya-tulajdonosok több mint 1,5 millió alkalommal indítottak ilyen tranzakciót az elmúlt év első kilenc hónapjában, ami 652 ezres, majdnem 75 százalékos növekedés a 2016-os évhez képest.
A Portfolio a következő időszak gazdasági kilátásairól közöl egy elemzést. Eszerint a jövőben a magyar kilátásokat alapvetően befolyásolja többek között, hogy
- milyen kimenete lesz a német koalíciós egyeztetéseknek,
- összeáll-e egy német-francia tengely, vagy az EU-integrációval kapcsolatos nézőpontokban megmaradnak a súrlódások,
- lesz-e olyan erő, amely a magországok szorosabb együttműködése felé tolja az integrációt,
- felülkerekedik-e a bizottsági, „egységes Európa” álláspontján egy-két nagyobb ország türelmetlenebb hozzáállása, vagy a menekültelosztási rendszer körüli súlyos vita
- lesz-e érdemi plusz EU-forrás az euró felé törekvő tagállamok számára, ami felgyorsítja a belépésüket
- befolyásolja-e a reformkészséget, hogy magára talált az európai gazdaság,
- fizetnek-e a britek azért, hogy a Brexit után is hozzáférhessenek az uniós piacokhoz, és enyhítsék a 2020 utáni büdzsélyuk méretét.