Az elmúlt évekkel szemben területi szinten megkezdődött az árak kiegyenlítődése az ingatlanpiacon – áll az OTP legfrissebb Lakóingatlan Értéktérkép elemzésében. A friss elemzésből kiderül, hogy az eddig trendekkel ellentétben nem a drágább ingatlanok drágulnak, hanem az olcsóbb területeken emelgettek meg az árak.
Az olcsóbb árfekvésű területeken, mint például a községek esetében éves szinten 10 százalékra emelkedtek az árak, addig Budapesten az árnövekedés 15 százalékra mérséklődött, mondta Valkó Dávid, az OTP Jelzálogbank ingatlanpiaci vezető elemzője az InfoRádiónak.
Az elemző szerint beszédes adat, hogy amíg Győr-Moson-Sopron megye az elmúlt időszakban az egyik legnagyobb mértékben drágult, most áremelkedés szempontjából az utolsók között szerepel. Budapesten a legjobban dráguló kerület a XXIII. kerület lett, amely jellemzően az egyik legolcsóbb és legkevésbé dráguló kerületek közé tartozott, míg a felkapottaknak tartott V.,VI. és VII. kerületek mára a középmezőnybe mérséklődtek.
„Természetesen továbbra is az V. kerület áll az élen a 700 ezer forintot elérő átlag árral. Ebben benne vannak a legrosszabb állapotú földszinti, felújítandó, sötét belsőudvari lakások is!”
– mondta Valkó Dávid, utalva arra, hogy ilyen szintű négyzetméter ár sehol sincs a fővárosban. A szakember azt is elmondta, hogy a kerületben van az főváros legdrágább körzete: a 1051 irányítószám alatt az ingatlanok meghaladják a 780 ezer forintos négyzetméter árat.