A demonstráció időpontjáról és pontos helyszínéről a jövő héten kedden közös sajtótájékoztatón számolnak majd be az érdekképviseletek - tette hozzá.
A KASZ és a KDFSZ a bértárgyalásokat lezártnak tekinti és a szakszervezet alelnöke szerint a munkáltató részéről is a keddi tárgyaláson hangzott el az utolsó ajánlat, ezt a szakszervezetek nem fogadták el.
Buday Pálné kifejtette: a társaság júliustól 12 700 munkavállaló bérét emeli majd meg átlagosan 2,3 százalékkal, közülük 10 000 alkalmazottat érint a Tesco által bejelentett bruttó 4000 forintos béremelés, amelynek köszönhetően a fizetésük bruttó 161 000 forintról (ez a szakmunkás garantált bérminimum) 165 000 forintra emelkedik. A szakszervezetek célja azonban az, hogy a munkáltató a bruttó 4000 forintnál nagyobb mértékben emelje meg a jelenleg szakmunkás garantált bérminimumon foglalkoztatott munkavállalók bérét és kezelje a cégnél a bérek összecsúszásából adódó problémát.
Buday Pálné közölte: a munkáltató arra hivatkozott a tárgyaláson, hogy a profit és a forgalom tekintetében a vállalat az elvárt eredmények alatt teljesített, ezért nem tud a cég ettől magasabb mértékű béremelést adni.
A szakszervezet alelnöke felidézte, hogy a KASZ és a KDFSZ ragaszkodik a munkáltató által tavaly bejelentett bérfejlesztéshez, amikor a Tesco azt közölte, hogy a társaság a következő három évben az ország három legjobban fizető munkáltatója közé akar kerülni, mindez pedig éves szinten 10-15 százalékos béremeléssel járna.
A Tesco 16 500 alkalmazottat foglalkoztat.
Az áruházlánc közölte:
a Tescónál az idén - a januári és a mostani bérfejlesztéssel - átlagosan 13 százalékkal emelkedik 13 300 munkavállaló bére,
kétszámjegyű növekedés valósul meg.
A 2017. július elsejétől életbe lépő emeléssel a vállalat összes magyarországi áruházában és raktárában dolgozó munkatársa többségének - az aktív kollégák 70 százalékának - a fizetése nő. A Tesco 2015 júliusa óta 7,4 milliárd forintot fordított a magyarországi bérek emelésére - ismertette az áruházlánc.