A hálózatba kötött, IoT-eszközök száma néhány év múlva már 20 milliárd felé emelkedik. Idén év végére is már 8,4 milliárd egymással összekötött eszköz lesz a világban. Ez jelentős bővülés két-három év alatt. Egész biztosan hamarosan több lesz, mint ahány ember a Földön él – közölte Ablonczy Balázs.
Hozzátette, hogy a bővülésnek a legnagyobb hajtóereje a lakossági felhasználás.
„Egyre több kütyüt használunk – lépésszámlálót, pulzusszámlálót. Az ezzel kapcsolatos legfontosabb feladat, hogy eligazodjunk ezek között. Nagyon fontos, hogy mértékkel higgyünk ezeknek a méréseknek, mert akár rossz következtetéseket is levonhatunk belőlük” - figyelmeztetett az SAP ügyvezető igazgatója.
Ablonczy Balázs közölte: a vállalatok, üzleti vállalkozásoknak pedig arra kell figyelniük, hogy mennyire biztonságos hálózaton működnek, hiszen az adat rendkívül nagy kincs.
Figyelni kell arra, hogy az állampolgárok hogyan tudják megvédeni például az egészségügyi adataikat, a nagyvállalatok pedig azokat a termelési adatokat, működési logikát, amit az IoT-eszközökkel innovációként behoznak a működésükbe – tanácsolta az SAP ügyvezető igazgatója.
Ezek ugyanis komoly értéket képviselnek mind az adat, mind a folyamat tekintetében. Éppen ezért olyan hálózatban kell használni ezeket, ami kellően biztonságos – tette hozzá indoklásként Ablonczy Balázs.