eur:
413.48
usd:
396.47
bux:
78741.84
2024. december 21. szombat Tamás

A fasorban sincsenek a Liget Budapest Projekt európai vetélytársai

A négy legjobb nagy projekt közé került a Városliget fejlesztése a MIPIM ingatlanpiaci szakkiállításon - mondta a Városliget Zrt. vezérigazgatója az M1 aktuális csatorna vasárnapi műsorában.

Gyorgyevics Benedek, akit azzal kapcsolatban kérdeztek, hogy a Liget Budapest Projekt a legnagyobb és legátfogóbb fejlesztéseket bemutató kategória, a Best Futura Mega Project keretein belül került a négy legjobb projekt közé egy japán, egy orosz és egy brazil fejlesztés mellett egyedüli európai uniós projektként, elmondta: a MIPIM Awards az ingatlanszakma Oscar-díjának felel meg.

A Liget Budapest projektről azt mondta, az olyan "komplex tájépítészeti rehabilitáción alapuló intézményfejlesztés, amely teljes egészében megújítja a Városligetet". A szakmai stáb, amely ezen dolgozik, olyan munkát végez, ami nemcsak itthon, hanem nemzetközi szinten is jól látszik, ebben a zsűri a leghatározottabban foglalt állást, amikor a legjobb négybe választotta a projektet - értékelt Gyorgyevics Benedek.

Hozzátette: természetes, hogy van tiltakozás, észrevétel a Városliget fejlesztésével szemben is, de szerinte a többség nem így áll hozzá a projekthez.

"Magyarország történetében ilyen átfogó tájépítészeti megújításról még nem volt szó" - hangsúlyozta a vezérigazgató, hozzátéve, az épületek közötti textúra, a park legalább olyan hangsúlyos, mint az innovatív, új megoldásokat felvonultató épületek. "Kevesen érzékelik, hogy a Ligetben gyakorlatilag csak beépített területre épül új épület" - emelte ki.

A MIPIM-et március 14. és 17. között rendezik a franciaországi Cannes-ban, Budapest önálló standot állít a szakrendezvényen.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
Helyreállt a világ rendje: íme, 2024 növekedési bajnokai

Helyreállt a világ rendje: íme, 2024 növekedési bajnokai

A Portfolio minden decemberben áttekinti, hogy mely országok voltak az adott év növekedési bajnokai és nagy vesztesei.  A leggyorsabban növekvők között rendszerint azokat a szegény országokat láthattuk, amelyeknek sikerült jól megszervezni a felzárkózás alapvető feltételeit. A Covid alaposan öszekuszálta ezt a mintát, de a világgazdaság normalizálódásának talán az egyik legbiztosabb jele, hogy 2024-re szinte teljesen helyreállt a járvány előtti rend.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. december 20. 18:35
×
×
×
×