eur:
408.06
usd:
375.13
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre

Moszkvába repít a Jamal

Utasbarát és a piacot színesítő fejlemény, hogy a Jamal orosz légitársaság Magyarországra is indít járatokat Moszkva negyedik nemzetközi repülőteréről - mondta az InfoRádiónak nyilatkozó légügyi szakértő. Turi Ferenc szerint az egykori Malév-méretű állami légitársaság nem veszélyezteti más piaci szereplők pozícióját.

Bővül a Budapest és Moszkva közötti légiközlekedési kínálat, ami azért fontos, mert a Malév csődje óta a rendszeres légiközlekedést az Aeroflot és a WizzAir bonyolította – mondta el a légügyi szakértő. Turi Ferenc hozzátette, utóbbi egy low cost, az Aeroflot pedig egy teljes költségű légitársaság, ami azt jelentette, hogy az árak viszonylag magasan maradtak. Egy harmadik fuvarozó hozzásegíthet ahhoz, hogy csökkenjenek az árak – vélte a légügyi szakértő.

„A Jamal alapjában egy fapados légitársaság” - emelte ki Turi Ferenc.

A légügyi szakértő azt is az új szereplő előnyeként említette, hogy a közép-ázsiai térség elérhetőbbé válik a magyar utazók számára. Hozzátette, egyelőre ugyan nem hatalmas a kereslet, azonban, ahogy a gazdasági kapcsolatok épülnek, fontos régióvá léphet elő.

„A Jamal nem egy túl nagy súlyú légitársaság, az egyik legjobb évében 1,5 millió utast szállított, tehát éves szinten egy Malév nagyságú vállalat. 13 éve létezik, jelenleg 27 repülőgépet üzemeltet” - jelezte Turi Ferenc.

A légügyi szakértő kiemelte, más piacot szolgál majd ki, mint a többi fapados társaság. Hozzátette, alapvetően a Moszkva-Budapest piacra érkezik. Mint elmondta, az Aeroflot a Seremetyevo, a WizzAir pedig a Vnukovo szállít, a Jamal a legújabb moszkvai, a Zsukovszkijra viszi az utasokat.

„A magyar-orosz légügyi egyezmény három fuvarozót jelöl meg, az egyik az Aeroflot, a másik az UtAir, a harmadik pedig WizzAir, így a Jamal valószínűleg első körben egy menetrendszerű charter vagy charter formában fog üzemelni” - fogalmazott Turi Ferenc.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 4. 20:22
×
×
×
×