eur:
411.39
usd:
399.54
bux:
0
2025. január 16. csütörtök Gusztáv
Nyitókép: Unsplash

Windowst használ? 159 seb marad a gépén, ha nem lép

A kiadott javítással a Microsoft összesen 159 sebezhetőséget foltoz be.

Magyar idő szerint kedd este elérhetővé váltak a Microsoft havi rendszeres hibajavításai a támogatott termékeihez, többek közt a Windowsokban és az Office-okban is tetemes mennyiségű sebezhetőséget foltozott be a vállalat - írja az Origo.

A szokásos hibajavító kedd alkalmával összesen 159 sérülékenységről gondoskodtak a Microsoft fejlesztői, melyek közül 12 is kritikus besorolást kapott. Nulladik napi (zero-day) hibákból sem volt hiány, ezek olyan sérülékenységek, amelyek kihasználásának a részletei már azelőtt elérhetővé váltak, hogy befutott volna rájuk a javítás - teszik hozzá.

Nyolc darab zero-day sebezhetőséget szüntetett meg a vállalat a januári frissítéssel, ezek közül hármat már biztosan kihasználtak a támadók.

A most kiadott frissítés várhatóan hamarosan automatikusan települnek a Windows 10 és 11 operációs rendszerrel működő számítógépekre. A Gépház alkalmazás Windows Update részében viszont egy manuális kereséssel megsürgethető a frissítés.

Címlapról ajánljuk
Csiki Varga Tamás: háborús gondolkodásmód, 5-10 évre terveznek

Csiki Varga Tamás: háborús gondolkodásmód, 5-10 évre terveznek

Ideje áttérni a háborús gondolkodásmódra, ami azt jelenti, hogy további beruházások által még erősebbé kell tenni a szövetség védekező- és ellenállóképességét – jelentette ki a NATO-főtitkár. Mark Rutte szerint aggasztó az európai biztonságpolitikai helyzet, többet kell védelemre fordítani. Az InfoRádióban Csiki Varga Tamás, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos főmunkatársa értelmezte az elhangzottakat.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.01.16. csütörtök, 18:00
Káel Csaba
a Müpa vezérigazgatója, filmügyi kormánybiztos
Trump a dollár meggyengítésére törekszik majd? Mennyire lehet sikeres ez a stratégia?

Trump a dollár meggyengítésére törekszik majd? Mennyire lehet sikeres ez a stratégia?

Az utóbbi időben az amerikai politikai diskurzusban teret nyerő egyik legmeglepőbb elképzelésnek az számít, amely szerint Donald Trump megválasztott elnök és csapata hivatalba lépésekor aktívan a dollár leértékelésére fog törekedni annak érdekében, hogy ezzel növelje az amerikai export versenyképességét, és csökkentse a külkereskedelmi hiányt. Ha Trump megkísérli ezt, sikerrel járhat? És mi sülhet el rosszul – és valószínűleg fog is?

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×