eur:
413.98
usd:
396.42
bux:
78741.84
2024. december 23. hétfő Viktória
Nyitókép: Pixabay

Chatbotok javíthatják már az internet biztonságát is

A Microsoft kínál olyan megoldást, amely nemcsak felismeri a kritikus problémákat, de megoldásokat is ajánl azokhoz.

Az OpenAI legfrissebb modelljére, a GPT-4-re épülő Microsoft Security Copilot képes a biztonsági incidenseket összefoglaló PowerPoint-diákat összeállítani, leírni egy aktív sebezhetőségnek való kitettséget, vagy egy személy által beírt szöveges kérésre válaszolva megadni a sérülékenységnek érintett fiókokat – írja a CNBC.

Az eszköz kiberbiztonsági szakértők munkáját segítheti, akik egy gomb segítségével vissza is jelezhetnek a chatbotnak, tudatva, ha hibázott. A chatbot így képes a fejlődésre is.

Vasu Jakkal, a Microsoft biztonságért, megfelelőségért, identitásért, kezelésért és adatvédelemért felelős alelnöke szerint

a program képes pillanatok alatt feldolgozni ezer riasztást és azokból kiválasztani azt a kettőt, ami valódi veszélyt is jelent.

Az eszköz egy rosszindulatú kódot is visszafejtett egy elemző számára, aki nem tudta, hogyan kell ezt megtenni – mondta el a CNBC-nek adott interjújában.

Ez segítséget jelenthet az olyan vállalkozások számára, amelyek nem tudnak megfizetni egy szakértőt, hanem belső munkatársaikat igyekeznek kiképezni az ilyen típusú feladatokra. A Security Copilot segíti a tanulás folyamatában az érintetteket, jobb teljesítményre teszi képessé őket.

A jelenleg széles körben még nem elérhető szolgáltatás áráról nem ejtett szót. Jakkal azt reméli, hogy azoknál a cégeknél, ahol bevezetik, nemcsak néhány vezető használja a programot majd, hanem sok alkalmazott. A Security Copilot együttműködik a Microsoft egyéb védelmi eszközeivel, és felhasználói visszajelzéstől függően

lehetséges, hogy harmadik fél felé is megnyitják majd

működését. Ez a döntés meghatározhatja azt is, hogy kik lesznek nyitottak arra, hogy megvásárolják az eszközt.

A Microsoft vásárlóinak egy szűk rétege kezdheti el elsőként a Security Copliot használatát: széles körben csak később válik elérhetővé a program.

A mesterséges intelligencia mibenlétéről és használatáról szól az alábbi Aréna-beszélgetés:

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×