Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 27. szombat László
Csomópont a Sopront északnyugat felől elkerülő, 3,6 kilométer hosszú, 8647-es számú úton az átadás napján, 2024. május 6-án. A fejlesztés a ÉKM beruházásában 10,3 milliárd forintból valósult meg, és az Ágfalvi utat köti össze az M85-ös gyorsforgalmi úttal, közel az osztrák-magyar határhoz.
Nyitókép: MTI/Filep István

Indul az M0-t mentesítő M8-folytatás építése - útvonaltérkép

Komáromtól a román határig lesz egy olyan sztráda 2031-re, amely bőven elkerüli Budapestet, valójában az M0-ssal párhuzamosan.

Kiadták az összes engedélyt, megépül Magyarország várva várt, új autópályája, ez lesz a "vidéki M0" - írja a vg.hu. A Dunaújváros és Kecskemét közötti M8-szakasz építését Lázár János jelentette be, és az ígéret szerint a magyar közlekedésfejlesztés egyik legfontosabb projektje. Feladata az lesz, hogy tehermentesítse az M0-st déli irányból.

Az ügyben Lázár János július 25-én interaktív videós fórumot szervezett, ekkor mintegy ezer üzenet, kérdés és észrevétel érkezett. Ezekre reagált az építésügyi miniszter és kiderült, a nyomvonalvitákat is rendezték már.

A beruházás megvalósítása a koncessziós társaság feladata lesz, amelyhez minden engedélyt átadtak. A tervek szerint az M8-as szakasz 2031-re készül el teljes egészében.

Ismert, az M8-ast Kecskeméttől Sárbogárdig építik meg, onnan Komáromig M200-as lenne a neve, az M1-es autópályáig. A Dunát a Pentele hídon íveli át.

Az M8-assal szorosan összefüggő beruházás az M44-es is, ha ugyanis meglesz az M44 romániai leágazása, Budapestet messzebbről elkerülve folyhat a kelet-nyugati kereskedelem, fuvarozás, például Ausztria és Románia között, a nevezett országokból déli irányba is forgalommentesebb lehet eljutni.

(A nyitókép illusztráció.)

Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×