A Földközi-tenger felett egy mediterrán ciklon örvénylik, emiatt ott többfelé felhős, csapadékos az idő. A legtöbb helyen eső a jellemző, de a magasabb hegyvonulatok mentén havazik. Az Atlanti-óceán felett egy hosszan elnyúló frontálzóna található, amely jelenleg a Brit-szigeteket érinti, illetve a Skandináv-félsziget nyugati részén is egy okklúziós front alakítja az időjárást. Szárazföldünk nagy részén viszont anticiklonális hatások érvényesülnek.
A Kárpát-medence időjárását kedd estig a már említett délnyugati légörvény alakítja, de kedden már északnyugat felől egyre nagyobb területet hódít meg a magasnyomás.
Az ország délnyugati felén lesz vastagabb a felhőzet, és északkelet felé haladva számíthatunk a kevesebb felhőre. A délnyugati harmadban többfelé valószínű eső, a legtöbb csapadék a határhoz közel részeken valószínű, majd délutántól ott is csökken a csapadékhajlam. Az északi, északkeleti szél hétfőn nagy területen lesz élénk, a Nyugat-Dunántúlon, az Észak-Dunántúlon erős. Kedden kissé veszít erejéből a légmozgás, de az utóbb említett tájegységeken még lehetnek élénk lökések.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában –2 és +5 fok között alakul, de a fagyzugokban ennél hidegebb is lehet. A legmagasabb nappal hőmérséklet kedden többnyire 7 és 11 fok között valószínű, de a tartósan felhős részeken ennél hidegebb lesz.
Molnár Anna meteorológus a videóban elmondja, hogy a mediterrán ciklonok elvonultával hidegcsepp is lesz fölöttünk, és a hét második felében hidegebbre fordul az idő, még az ezekben napokban melegebb keleti országrészben is télies időre számíthatunk.