eur:
410.63
usd:
395.13
bux:
0
2024. december 25. szerda Eugénia
Újabb helyen akarnak embereket csőpostázni

Újabb helyen akarnak embereket csőpostázni

Csaknem a hang sebességével száguldó vonattal kötné össze Sydney és Brisbane ausztráliai városokat egy helyi magánkonzorcium, a Hyperloop One kaliforniai vállalat hivatalos partnere.

Az Ultraspeed Australia szerint a csőpostaszerű közlekedési eszköz egy órára rövidítené le a menetidőt Ausztrália legnagyobb és harmadik legnagyobb városa között, és ez utóbbiból, Brisbane-ből 10 perc alatt el lehetne jutni vele a felkapott keleti parti üdülőhelyre, a Gold Coastra.

Az Elon Musk amerikai feltaláló által kiagyalt hyperloop utaskapszuláinak sebessége elérhetné az óránkénti 1000 kilométert is. A hangsebesség tengerszinten körülbelül 1200 kilométer/óra, ami a magassággal csökken, 15 ezer méteren már csak 1060 kilométer óránként.

Steve Artis, a konzorcium igazgatója szerint a vákuumtechnológián alapuló hyperloop egyformán alkalmas nagy távolságú utazásokra és ingázására.

Az Ultraspeed Australia jelenleg pénzügyi támogatókat tervez a projekthez, amely állításuk szerint olcsóbb megoldás lenne bármely más tömegközlekedési eszköznél. A tervezett első hyperloopot később meghosszabbítanák Ausztrália második legnagyobb városáig, Melbourne-ig, és az egész beruházás 30 milliárd amerikai dollárba kerülne.

A tervről csütörtökön adnak részletesebb tájékoztatást.

Steve Artis szerint méreteinél és nagyobb városai közti óriási távolságokkal Ausztrália ideális terep a futurisztikus közlekedési rendszer kiépítésére.

A Hyperloopot először a nevadai sivatagban, majd Európában is tesztelték, és az USA-ban "szóbeli" engedélyt kapott az első pálya. Dubaj és Abu-Dzabi között is lehet majd "vákuumcsövezni" a tervek szerint,

Címlapról ajánljuk

Egy különös jelenség miatt több zivatar lehet Magyarországon a jövőben

A Csendes-óceán trópusi régiójában végbemenő jelenség, az El Nino - Déli Oszcilláció (ENSO) világszerte befolyásolja a villámtevékenységet. Sátori Gabriella, a HUN-REN Földfizikai és Űrtudományi Kutatóintézet professzor emeritusa az InfoRádióban elmondta: mivel a villámok érzékenyen reagálnak a felszíni hőmérséklet változásaira, már néhány tized Celsius-foknyi hőmérséklet-változás is nagy számban megnövelheti a villámaktivitást.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×