eur:
410.96
usd:
392.54
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
Nyitókép: Chris Ryan/Getty Images

Kiszivárgott Schadl György vallomásának egy része

Úgy tudni, tagadja a korrupciós kapcsolatot, és hétköznapi figyelmességnek titulálta, hogy italt adott át Völner Pálnak. Pénzről és megbeszélt kinevezésekről szerinte szó sem volt.

Az rtl.hu azt írta, a szerkesztőség birtokába jutott dokumentumok szerint Schadl György, a végrehajtói kar letartóztatásban lévő elnöke egy vallomásában tagadta, hogy korrupciós kapcsolatot alakított ki Völner Pál volt igazságügyi államtitkárral.

Schadl György és 21 társa – köztük Völner Pál volt igazságügyi államtitkár – ellen októberben emelt vádat a Központi Nyomozó Főügyészség korrupciós bűncselekmények miatt. A vádhatóság szerint a végrehajtói kar elnöke 924 millió 852 ezer forint illegális jövedelemre tett szert korrupciós kapcsolata révén.

A portál az általa megismert kihallgatási papírok alapján közölte: Schadlt többször is megkérdezte az ügyészség a gyanúsítotti kihallgatásokon az álláspontjáról, és ő rendre tagadta, hogy bűncselekményt követett volna el. A leírtak szerint Schadl György arról beszélt, hogy a végrehajtói kinevezésekről nem ő döntött. A meghallgatásokon ugyan részt vehetett volna, de – állítása szerint – egy esetet leszámítva soha nem volt jelen.

Völner Pálhoz hasonlóan a cikk szerint Schadl György is azt mondta, hogy az igazságügyi kapcsolatokért felelős államtitkárságra delegálták a kinevezési jogkört, azaz szerinte nem Völner Pál felelt ezért a területért, hanem egy másik államtitkár. Neki pedig soha nem volt személyes kérése a kinevezésekkel kapcsolatban, azaz nem próbálta befolyásolni, hogy melyek legyenek azok a pályázatok, amelyek biztosan bekerülnek a minisztériumhoz felterjesztett öt közé.

Arra kérdésre, hogy kapott-e (a vádiratban is szereplő) végrehajtóktól készpénzt, Schadl György az rtl.hu összeállítása szerint azt mondta, hogy „ha valakinek én adtam kölcsönt, azt visszakaptam”. (A vádiratban 920 millió forint szerepel.) A „Házipénztár” nevű táblázattal kapcsolatban, amelyben a pénzösszegek szerepeltek, állítólag azt mondta, hogy sosem látta.

A cikkben leírtak szerint arra a kérdésre, hogy adott-e készpénzt Völner Pálnak, vagy volt-e közöttük valaha pénzügyi tranzakció, Schadl György nemmel felelt, és elmondása szerint legfeljebb italt ajándékoztak egymásnak, ezek azonban csak hétköznapi figyelmességek voltak.

Az ügyészség azt indítványozta, hogy a bíróság - beismerés esetén - Schadl Györgyöt 10 év, Völner Pált 8 év börtönbüntetésre, 200 millió, illetve 25 millió forint pénzbüntetésre ítélje, mindkettőjüket 10 évre tiltsák el a közügyektől, a jogi egyetemi végzettséghez kötött foglalkozásoktól pedig végleg. Az ügyészség vagyonelkobzást is javasol velük szemben.

(A nyitókép illusztráció.)

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a kőolaj-előállításban érdekeltek, a távközlési szektor cégei, a feldolgozóipari gyártók (bioetanol, keményítő, napraforgóolaj), valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×