Tíz év alatt mintegy egymilliárd forintot sikkasztottak az alkalmazottak egy mezőkövesdi takarékszövetkezetben a Blikk értesülése szerint. A lap információi szerint a négy alkalmazott fénymásolóval gyártotta a kitalált hitelesek adatlapjait. A pénzintézetben dolgozott az azóta már leszerelt mezőkövesdi rendőrfőkapitány felesége is, akiről kiderült: szintén érintett az ügyben. Az ügy felderítésében a rendőrség segítségére vannak a biztonsági kamerák felvételei is - a dolgozók ugyanis saját pénzintézetükben a kamerák előtt intézték sajátos pénzügyeiket.
A lap információi szerint a gyanúsítottak 1428 esetet ismertek be, de állításuk szerint hasznuk az ügyletekből nem származott.
A pénzintézet dolgozói azzal védekeztek, hogy a csalást azért követték el, hogy a központban lássák, jól dolgoznak. Az első hitelt a második fiktív kölcsönből törlesztették, és ez így működött a folytatásban is. Az lap szerint az egyik gyanúsított az őt kihallgatónak azt mondta, azért nem álltak meg és szálltak ki a csalássorozatból, mert azt remélték, nyernek a lottón, és abból visszafizethetik a hiányzó pénzt.
Az egymilliárd forint körüli elsikkasztott pénzt még keresik, - már külföldön is - a dolgozóknál mindössze néhány milliót találtak meg belőle, így jelenleg vizsgálják a gyanúsítottak külföldi kapcsolatait, utazásait, de még telefonbeszélgetéseiket is.
A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete közleményben igyekszik megnyugtatni a betéteseket: a Borsod Takarékszövetkezet napi működését nem befolyásolja a bűncselekmény. A pénzintézet szerint anyagi kondícióik és működésük stabil.
Wéber Gábor: rég nem láthattunk ilyet a Forma–1-ben