Az új-zélandi légiirányítás közlése szerint a hőlégballon helyi idő szerint délben lépett be a szigetország légterébe, ahol a légiirányítók mintegy nyolcezer méter magasságában biztonságos repülési térséget biztosítottak számára.
Új-Zéland északi csücskén átrepülve a Csendes-óceán felé veszi az irányt, Chile és Argentína fölött szeli át a dél-amerikai kontinenst, majd az Atlanti-óceánt és Dél-Afrikát, és 33 ezer kilométer megtételével tér vissza Ausztráliába.
A 65 éves Konjukov 56 méter magas hőlégballonján ugyanolyan mérő- és kommunikációs eszközök - köztük radarkészülék és műholdas telefon - vannak, mint egy hagyományos repülőgépen.
A férfi kedden indult Ausztrália nyugati részéről, és az ötödik kontinens átrepülését a műszerek, eszközök ellenőrzésére használta, és kész volt megszakítani útját, ha azok nem működnek megfelelően.
Dick Smith ausztrál kalandvadász, aki 26 éve ismeri Fjodor Konjukovot, az induláskor annak a véleményének adott hangot, hogy ha valaki megdöntheti Steve Fossett rekordját, akkor az nem más, mint az orosz férfi. "Ő egy hihetetlen kalandvadász, egy olyan, aki felelősségteljesen vállal kockázatot" - mondta Smith újságíróknak.
A 2007-ben repülőgép-szerencsétlenségben meghalt Steve Fossett 116 rekordot állított fel öt különféle extrém sportágban. Hőlégballonnal elsőként repülte körbe egyedül a Földet 2002-ben. Ő tartja a Föld leszállás nélküli repülőgépes körberepülésének rekordját is: szuperkönnyű sugárhajtású gépével üzemanyag-feltöltés nélkül, nem egészen három nap, 67 óra 1 perc alatt tette meg egyedül az utat 2005-ben. Öt alkalommal körbehajózta a Földet és egyszer átúszta a La Manche csatornát.