eur:
410.63
usd:
395.13
bux:
0
2024. december 25. szerda Eugénia
doctor holds a tablet, shows a womans pelvis x-ray. Uterus. Female reproductive health concept. Development of new technologies to treat cervical cancer. dark background
Nyitókép: Marco Marca/Getty Images

NMHH: a deepfake-technológia gazdasági, társadalmi és technológiai veszélyeket hordoz

Komoly dilemmát okoz, hogy eldöntsük az általunk látott tartalomról, hogy eredeti vagy számítógép által kreált felvétellel állunk szemben.

Mi a deepfake-technológia lényege? Milyen gazdasági, társadalmi vagy technológiai veszélyeket hordoz magában? Mit tehetünk felhasználóként egy olyan világban, ahol már a szemünknek sem hihetünk? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Lendvai Gergely Ferenc, az NMHH szakértője és Keleti Arthur jövőkutató és kiberbiztonsági szakértő az NMHH Podcast legfrissebb adásában - közölte az NMHH kommunikációs igazgatósága.

A közleményben az NMHH-podcastot idézve azt írták: Egyáltalán, valóságos vagyok-e? - tette fel a kérdést Keleti Arthur, aki online csatlakozott a beszélgetéshez. A deepfake-technológia a mesterséges intelligencia segítségével képes valósághűen utánozni az emberek arcvonásait, hangját és mozdulatait, ezáltal szinte tökéletes másolatokat készítve. A deepfake videók egyre meggyőzőbbek, így egyre nehezebbé válik megkülönböztetni a valóságot a hamisítványoktól.

A tájékoztatás alapján nemcsak az okozhat komoly dilemmát, hogy eldöntsük az általunk látott tartalomról, hogy eredeti vagy számítógép által kreált felvétellel állunk szemben. További bonyodalmat jelenthetnek a szerteágazó felhasználási területek egyre gyakoribb és súlyosbodó precedensei, mint a dezinformálás vagy a generált pornográf tartalmak elterjedése.

Mit vetít előre a deepfake-technológia térnyerése? Mit tehetünk azért, hogy felismerjük a világhálón futótűzként terjedő hamis felvételeket? - írták a podcastet idézve.

Közölték: "Az NMHH-podcast soron következő, hetedik adásában szakértőink alaposan körüljárják a deepfake-technológia komplexitását és annak társadalmi hatásait. Az epizód célja, hogy a hallgatók jobban megértsék a jelenkor egyik legnagyobb digitális kihívását."

Címlapról ajánljuk
5200 kilométer evezés 40 nap alatt – magyar páros döntene világcsúcsot az Atlanti-óceánon

5200 kilométer evezés 40 nap alatt – magyar páros döntene világcsúcsot az Atlanti-óceánon

Havasi Gergő és Szabó Norbert Ádám január 5-én egy több mint hét méter hosszú és két méter széles hajóval vág neki az óriási megterheléssel járó expedíciónak. Előbbi, a Magyar Honvédség 2. sportszázadának katonasportolója az InfoRádióban elmondta: egymást háromóránként váltva naponta 130 kilométert szeretnének evezni, közben semmilyen külső segítséget nem kapnak és kíséretük sem lesz.

Erdő Péter: „Hisszük, hogy személyesen tudunk kommunikálni Istennel”

Hisszük, hogy imáinkban személyesen tudunk kommunikálni Istennel, és neki hatása van az emberiség sorsára - mondta Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek karácsony alkalmából , hangsúlyozva, hogy ezért nem lehet abbahagyni a békéért való imát.
VIDEÓ
Egzisztenciális válságban az európai autóipar - Ez már a mélypont?

Egzisztenciális válságban az európai autóipar - Ez már a mélypont?

Nagyon komoly kihívásokkal néz szembe az európai autóipar, erre az idei év eseményei is rámutattak. A globális piaci verseny, különösen a kínai gyártók térnyerése, az EU-s szabályozás szigorodása, és a gyenge elektromosautó-eladások súlyosbítják az európai szereplők helyzetét, ami létszámleépítésekhez, gyárbezárásokhoz vezetett. Az idei év eseményei rámutattak, hogy ez egy nagyon komoly kihívásokkal terhelt időszak, és nagyon úgy tűnik, hogy az idei ugyan lezárul, gondoknak még koránt sincs vége.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×