eur:
411.41
usd:
393.62
bux:
79598.73
2024. november 25. hétfő Katalin
Szentkirályi Alexandra, a Fidesz-KDNP főpolgármester-jelöltjének (jobbra, fent), a Momentum (j, k), a Megoldás Mozgalom (j, lent), valamint a Magyar Kétfarkú Kutya Párt (b) választási plakátja a Blaha Lujza téren 2024. június 6-án. Az Európai Parlament tagjainak, valamint a helyi önkormányzati képviselők és polgármesterek, továbbá a nemzetiségi önkormányzati képviselők megválasztása 2024. június 9-én lesz Magyarországon.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Meddig lehetnek még kint az utcákon a választási plakátok? – a szakértő válaszol

A kampány ideje alatt nemcsak plakátokat, hanem rengeteg tapétát, matricát is kitettek az aktivisták, amelyeknek az eltávolítása nem egyszerű feladat, de ha nem történik meg, bírság is járhat érte – mondta az InfoRádióban a Jegyzők Országos Szövetségének elnöke.

Még mindig nagyon sok választási plakát van kint az utcákon Budapesten és országszerte, pedig hamarosan lejár az eltávolításuk törvényben megszabott határideje. A jogszabály szerint a politikai plakátokat, egyéb hirdetményeket az aktuális választás után harminc napon belül le kell szedni. A Jegyzők Országos Szövetségének elnöke az InfoRádióban elmondta: a plakátokat azoknak kell levenniük, akik kirakták, vagy azoknak, akiknek az érdekében kihelyezték azokat.

Tóth János hozzátette: bármelyik polgármesteri hivatal elrendelheti, hogy valamelyik szervezet közreműködésével szedjék le a plakátokat. Felhívta a figyelmet, hogy a kampány ideje alatt nemcsak plakátokat, hanem

rengeteg tapétát is kitettek az aktivisták, amelyeknek az eltávolítása nem egyszerű feladat, „nem lehet csak egy ollóval megoldani”.

A jegyzői szövetség vezetője közölte: a bevett protokollnak megfelelően a polgármesteri hivatalok ezúttal is felhívják az érintett jelöltek, jelölőszervezetek figyelmét, hogy legkésőbb július 9-ig távolítsák el a politikai célú hirdetményeket. Mint fogalmazott, a hivatalok ebben az eljárásban általában toleránsak szoktak lenni, de ez nem jelenti azt, hogy a kiszabott határidőhöz képest több hetes vagy hónapos csúszást, halogatást engedélyeznének.

Tóth János elmondta: ha az érintettek nem tesznek eleget a jogszabályban megfogalmazott előírásnak, bírságot kell kiszabni. Erre nem sok példa volt itthon, a jelöltek vagy a jelölőszervezetek jellemzően figyelni szoktak arra, meddig kell levenni a plakátokat, tapétákat. Probléma inkább a festésekkel, kisebb matricákkal szokott lenni néha, amelyeknek az eltüntetése macerásabb művelet, de ezeket is el kell távolítani.

„Amennyiben a polgármesteri hivatalnak kell eltávolíttatnia a választási plakátokat, akkor ennek költségét kiszámlázhatja a jelölőszervezeteknek” – tette hozzá a Jegyzők Országos Szövetségének elnöke.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a bérmegállapodásról: ez egy történelmi léptékű megállapodás

Orbán Viktor a bérmegállapodásról: "ez egy történelmi léptékű megállapodás"

Történelmi léptékű megállapodásnak nevezte a múlt héten köttetett minimálbér-emelési egyezséget, mivel soha nem történt még ekkora emelés, 2027-re 40 százalékos lesz a növekmény a mostani szinthez képest. Azt is jelezte, a minimálbér reálértéke 29 százalékkal fog nőni 2027-ig, és az el fogja érni az átlagbér felét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Nagy lehetőségek előtt állnak a magyar startupok

Nagy lehetőségek előtt állnak a magyar startupok

A magyar startupok sikerét és az innovatív ötletek kibontakozását számos tényező akadályozhatja Magyarországon. Ide tartozik a szabályozási környezet, a befektetők alacsony kockázatvállalási hajlandósága, vagy a pénzügyi eszközök szűkössége. A Nemzeti Innovációs Ügynökség ezeknek a gátaknak a lebontásán dolgozik, aminek az eredménye nem csak egy kiterjedtebb magyar startup ökoszisztéma lehet, de az is hogy a magyar ötletek „láthatóvá válnak” a nemzetközi porondon. Erről kérdeztük Bódis László, innovációért felelős helyettes államtitkárt, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatóját.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×