Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente
Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter beszédet mond a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) évnyitó gazdaságpolitikai fórumán Budapesten 2023. március 9-én.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Index: átnevezik a Gazdaságfejlesztési Minisztériumot

A tárcát természetesen továbbra is Nagy Márton vezeti majd. A névváltoztatás összefügghet az elmúlt napokban nyilvánosságra került átszervezésekkel.

Nem csak egy változás lehet 2024. január 1-jétől a magyar kormány minisztériumainál. Mint ismert, januártól létrejön a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium, amely a Minisztérium szervezetéből válik ki és amelynek Navracsics Tibor lesz a vezetője.

Az Index most egy meg nem nevezett parlamenti forrás alapján arról ír, hogy jövő év elejétől a Gazdaságfejlesztési Minisztériumot átkeresztelnék Nemzetgazdasági Minisztériummá.

Az új név arra utalhat, hogy Nagy Mártonnak a továbbiakban még meghatározóbb szerepe lehet gazdasági kérdésekben, mint a Gazdaságfejlesztési Minisztérium vezetőjeként. (A Pénzügyminisztérium elnevezése, funkciója és portfóliója változatlan marad.) Nemzetgazdasági tárca létezett már korábban, 2010 és 2013 között (Matolcsy György mostani jegybankelnök vezetésével), illetve 2013 és 2018 között (Varga Mihály vezetésével).

Kedden derült ki, hogy december 7-től a Gazdasági Kabinetbe összpontosulnak a legfontosabb gazdasági kérdések, és annak vezetője Varga Mihály pénzügyminiszter helyett Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter, akit ügydöntő jogkörrel ruháztak fel. Ezzel együtt megszűnt a Növekedési és Versenyképességi Kabinet, aminek élén korábban Nagy Márton állt, valamint létesült egy új kormányzati döntéshozó fórum a fegyelmezett költségvetési gazdálkodásért: a költségvetési munkacsoportot a pénzügyminiszter vezeti, és vétójoga lesz költségvetési kérdésekben.

Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×