eur:
410.9
usd:
392.19
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
A magyar kormány Airbus A330-200F repülőgépe
Nyitókép: Keith Pisani (Facebook)

Valamivel ütközött az A330-as állami repülőgép augusztus 20-án, de még találgatják, hogy mivel

Lapértesülések szerint az állami A330-as szállítógép hajtóművében augusztus 20-án keletkezett sérülést jövő hétre már ki is javítják.

Megsérült az augusztus 20-ai légi parádé idején a Külgazdasági és Külügyminisztérium óriás-szállítógépe. A széles törzsű Airbus A330-200F a parádé programja szerint a honvédség vadászgépes és helikopteres bemutatóját követően egy WizzAir utasszállító társaságában repült át kis magasságban a Parlament előtti Duna-szakaszon.

A 17 milliárd forintért vásárolt állami gépnél a landolás után a hajtóművében olyan súlyos károsodást találtak, hogy a gép egy időre hangárba került. A szállítógépet üzemeltető WizzAir szerint a gép az augusztus 20-i repülés alkalmával madárral ütközött, de a motor sérülése nem ennek az eredménye. A landolást követően, elvégezték a kötelező teljes körű átvizsgálást, és a szakemberek ekkor találtak sérüléseket a hajtóműben.

Budapest, 2022. augusztus 29.
Az időszakos nagykarbantartásra érkezett első széles törzsű, Airbus A330F teherszállító repülőgép az Aeroplex Közép-Európai Kft. új hangárjában 2022. augusztus 29-én. A teljes körű karbantartást magyar szakemberek végzik a cég idén márciusban átadott új hangárjában.
MTI/Lakatos Péter
Budapest, 2022. augusztus 29. Az időszakos nagykarbantartásra érkezett első széles törzsű, Airbus A330F teherszállító repülőgép az Aeroplex Közép-Európai Kft. új hangárjában 2022. augusztus 29-én. A teljes körű karbantartást magyar szakemberek végzik a cég idén márciusban átadott új hangárjában. MTI/Lakatos Péter

A hvg.hu értesülése szerint a madárütközés külső nyomain kívül az egyik hajtómű elején található lapátsor egyik lapátján is volt sérülés. A sérülés jellegéből a szakemberek arra következtettek, hogy ezeket nem madár, hanem valami kisebb, de szilárd és kemény tárgy okozhatta. A legvalószínűbb forgatókönyv szerint a földön szívhatott be a hajtómű valamilyen követ, vélhetően a futópálya, vagy valamelyik gurulóút burkolatáról. Vélhetően ez az esemény már a leszállás után történhetett.

A HVG úgy tudja, hogy “a tervek szerint a menetrend szerinti üzemelés jövő héten visszaáll, amelyről a repülőgép tulajdonosa és a Wizz Air tájékoztatta az érintett partnereket”. A javítás költségét a biztosító fizeti.

Az Airbust mintegy 17 milliárd forintért vásárolta 2020-ban a kormány, hogy a koronavírus-járvány idején egészségügyi felszerelést hozzon vele Magyarországra. Később bérfuvarozásra álltak át vele. Az állami Airbus hetente többször is Kínába illetve Kazahsztánba repül árut hozni-vinni. Ez a tevékenység tavaly 1,6 milliárdos profitot hozott az államnak.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×